Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Viliam

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obama odsúdil popravu Sotloffa, chce zničiť Islamský štát

Autor: SITA, 3. septembra 2014 20:00
poprava Obama reagoval ostrými slovami na popravu Američana Stevena Sotloffa, ktorý bol novinárom na voľnej nohe a v auguste 2013 ho uniesli na území Sýrie. Foto: printscreen youtube.com
TALLINN 3. septembra (WEBNOVINY) - Spojené štáty chcú bojovať proti militantnej skupine Islamský štát, až kým neprestane byť hrozbou pre Blízky východ, a potrestať jej príslušníkov, ktorí zverejnili videozáznam popravy ďalšieho Američana uneseného v Sýrii.

Prezident Barack Obama to vyhlásil po tom, ako spravodajské služby USA v stredu potvrdili pravosť nahrávky. Podľa jeho vyjadrení počas návštevy Estónska je cieľom Washingtonu "pokoriť a zničiť" militantov ovládajúcich veľké časti Sýrie a Iraku, čo však "nebude záležitosťou na týždeň ani jeden alebo šesť mesiacov".

Odporúčame aj:

Video: Islamský štát brutálne popravil ďalšieho AmeričanaObama reagoval ostrými slovami na popravu Američana Stevena Sotloffa, ktorý bol novinárom na voľnej nohe a v auguste 2013 ho uniesli na území Sýrie.

Podobne ako pred dvoma týždňami, keď sa na internete objavil videozáznam popravy amerického novinára Jamesa Foleyho, Islamský štát hovorí o pomste za Obamovu "arogantnú politiku" v podobe náletov proti skupine na severe Iraku.

"Bez ohľadu na to, čo si títo vrahovia myslia, že docielia zabíjaním nevinných Američanov, akým bol Steven... pochybili, pretože Američania podobne ako ľudia na celom svete opovrhujú ich barbarstvom. Nenecháme sa zastrašiť," povedal prezident na margo druhej americkej obete. Podľa údajov OSN pritom Islamský štát už dávnejšie vykonáva na obsadených územiach masové popravy.

Video: Maskovaný bojovník sťal hlavu Stevenovi Sotloffovi


Biely dom v utorok večer oznámil, že Obama čoskoro vyšle na Blízky východ ministra zahraničných vecí Johna Kerryho, ministra obrany Chcuka Hagela a svoju poradkyňu pre boj proti terorizmu Lisu Monacovú s úlohou "vybudovať pevnejšie regionálne partnerstvo" v boji proti Islamskému štátu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety