Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

FBI odhalila identitu džihádistu, ktorý sťal Američanov

Autor: SITA, 26. septembra 2014 11:12
Islamský štát popravil novinára s odkazom pre Obamu Poprava amerického novinára Jamesa Foleyho. Foto: SITA/AP
WASHINGTON 26. septembra (WEBNOVINY) - Spojené štáty identifikovali vraha dvoch amerických zajatcov Jamesa Foleyho a Stevena Sotloffa.

Identita zamaskovaného bojovníka teroristických milícií Islamský štát (IŠ), ktorý oboch mužov sťal, je objasnená, povedal podľa rakúskej televíznej stanice ORF šéf FBI James Comey vo štvrtok vo Washingtone.

Odporúčame:

Video: Islamský štát popravil novinára s odkazom pre Obamu

Amerického novinára Foleyho mal popraviť rapper z Londýna

Video: Islamský štát brutálne popravil ďalšieho Američana

Obama odsúdil popravu Sotloffa, chce zničiť Islamský štátVideo zo sťatia oboch novinárov vyvolalo vo svete zdesenie. Doteraz bolo známe, že džihádista hovoril po anglicky s britským prízvukom, keď hrozil ďalšími popravami osobám z krajín, ktoré sa zúčastnia na boji proti IŠ.

Comey odmietol k odhalenému mužovi podať ďalšie informácie, ani k jeho údajnému britskému pôvodu. "Mohol by som, ale nechcem," povedal šéf FBI.

Video: Poprava Jamesa Foleyho


Džihádisti zverejnili 19. augusta na internete video so sťatím amerického novinára Foleyho, 2. septembra nasledovali zábery so zavraždením amerického reportéra Sotloffa.

Video: Poprava Stevena Sotloffa


Približne o dva týždne neskôr sťal džihádista britského rukojemníka Davida Hainesa. Videozáznam jeho popravy sa tiež objavil na internete.

FBI má k dispozícii aj ďalší záznam z dielne IŠ. V propagandistickom 55-minútovom filme s názvom Plamene vojny verbuje zamaskovaný džihádista anglicky hovoriacich mužov bojovať proti Západu. Na tomto videu hovorí muž severoamerickým prízvukom, a preto je to pre nás nosná téma, povedal Comey. Početní bojovníci IŠ z Európy a USA vyvolávajú v krajinách ich pôvodu obavy, že po návrate domov by mohli uskutočniť útoky.

Odporúčame aj:

Islamisti popravili ďalšieho človeka, vraždu dali na web

Premiér Cameron odkázal islamistom, že vrahov Brita chytia

Video: Islamisti brutálne popravili francúzskeho turistu


Militanti IŠ zabili nedávno v Iraku ľudskoprávnu aktivistku, ktorá na sociálnych sieťach kritizovala extrémistov. Podľa ľudskoprávnej organizácie GCHR Samíru Sálih al-Nuajmíovú zastrelili v Mósule maskovaní bojovníci IŠ.

Najvyšší vyslanec OSN v Iraku Nikolaj Mladenov zabitie aktivistky odsúdil a označil ho na ďalší príklad v rade nespočetných odporných zločinov proti občanom Iraku. V reakcii na to francúzska vláda vo štvrtok uviedla, že sa pridá k Američanmi vedeným útokom proti Islamskému štátu (IŠ) aj v Sýrii.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety