Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Cyprián

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Putin varuje pred kyberútokmi, prístup na internet neobmedzí

Autor: SITA, 5. októbra 2014 06:51
Vladimir Putin Ruský prezident Vladimir Putin upozornil, že ruské tajné služby zaznamenávajú v posledných šiestich mesiacoch neustály nárast kyberútokov. Foto: archívne, SITA/AP
MOSKVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Ruský prezident Vladimir Putin neplánuje podľa vlastných slov obmedziť prístup na internet pre ruských užívateľov. Na zasadnutí bezpečnostnej rady štátu však tento týždeň varoval pred množiacimi sa kyberútokmi na ruské stránky, ktoré sa podľa neho rozšírili po vypuknutí ukrajinskej krízy.

"Nechceme obmedziť prístup na internet, dať ho pod úplnú kontrolu, znárodniť internet," povedal Putin. Takýto zásah by bol podľa neho v rozpore so základnými princípmi demokratického štátu a jeho vláda o takomto kroku neuvažuje.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Ruský líder zároveň upozornil, že ruské tajné služby zaznamenávajú v posledných šiestich mesiacoch neustály nárast kyberútokov, pričom ich intenzita podľa neho "závisí od súčasnej medzinárodnej situácie". "Musíme značne zlepšiť bezpečnosť domácich komunikačných sietí a informačných zdrojov, najmú tých, ktoré používajú štátne orgány," vyhlásil.

Putin sa snaží rozptýliť obavy a špekulácie, že jeho vláda chce obmedziť prístup na internet. Ruský prezident označil internet za "projekt americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA)" a opakovane vyzval na "boj za ruské záujmy" aj v online priestore. Práve internet a sociálne médiá mali veľký podiel na rozšírení masových demonštrácií proti Putinovi krátko po jeho treťom zvolení za ruského prezidenta.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy