Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ruská duma chce obnoviť vzťahy s ukrajinským parlamentom

Autor: SITA, 29. októbra 2014 13:40
Predčasné parlamentné voľby na Ukrajine Ukrajinský vojak vhadzuje svoj hlasovací lístok do urny počas parlamentných volieb v Luhanskej oblasti. Foto: SITA/AP
MOSKVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Dolná komora ruského parlamentu je pripravená spolupracovať s novým ukrajinským parlamentom napriek tomu, že po nedeľňajších voľbách v ňom budú dominovať prozápadné strany.


Ruská duma je pripravená na obnovu vzťahov

Predseda dolnej komory Štátnej dumy Sergej Naryškin zároveň vyjadril presvedčenie, že noví ukrajinskí poslanci prispejú k ukončeniu občianskej vojny, vyriešeniu krízy a zníženiu napätia.

"Poslanci ruskej dumy sú pripravení na obnovenie normálnych medziparlamentných vzťahov," povedal. Rovnako sa už vyjadrila aj horná komora ruskej dumy Verchovná rada.

Odporúčame aj:

Rusi uznajú kontroverzné voľby separatistov na Ukrajine

Do Donecka mieria ruské kamióny, Ukrajina o ničom nevieV parlamentných voľbách na Ukrajine zvíťazil Ľudový front pod vedením úradujúceho premiéra Arsenija Jaceňuka. Tesne za ňou sa umiestnila proeurópska strana prezidenta s názvom Blok Petra Porošenka. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov už potvrdil, že Moskva uzná výsledky ukrajinských volieb aj napriek tomu, že sa nekonali na proruskom východe krajiny.


Jaceňuk si chce udržať kreslo premiéra

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk v stredu naznačil, že pravdepodobne zostane predsedom vlády po tom, čo jeho strana triumfovala v nedeľných parlamentných voľbách. "Strana, ktorá si zabezpečila prvé miesto vo voľbách, je oprávnená začať proces formovania koalície...líder (tejto) strany povedie vládu," povedal Jaceňuk na tlačovej konferencii.

Premiérov Národný front má stále mierny náskok pred politickým zoskupením prezidenta Petra Porošenka. Po spočítaní takmer všetkých hlasov z nedeľných volieb si zabezpečil viac než 22 percent hlasov.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Do vládnej koalície by okrem premiérovej a prezidentovej strany ešte mohlo vstúpiť aj hnutie Svojpomoc, ktoré vedie starosta mesta Ľvov Andrij Sadový. Z 29 kandidujúcich strán sa do parlamentu dostal aj Opozičný blok bývalého ministra energetiky Jurija Bojka či Radikálna strana bývalého novinára Oleha Ľaška.

Poslancov bude mať aj blok expremiérky Julije Tymošenkovej a proruská Strana regiónov naviazaná na zvrhnutého prezidenta Viktora Janukovyča. Pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) dali v pondelok nedeľňajším predčasným parlamentným voľbám na Ukrajine priaznivé hodnotenie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety