Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Putin pripomína ruské rezervy, vyrovnáme sa s každou krízou

Autor: SITA, 14. novembra 2014 13:10
Vladimir Putin Podľa ruského prezidenta Vladimira Putina sú sankcie voči Rusku v rozpore s medzinárodným právom. Foto: SITA/AP
MOSKVA 14. novembra (WEBNOVINY) - Ekonomické sankcie zavedené proti Rusku pre ukrajinskú krízu sú v rozpore s princípmi skupiny krajín G20 ako aj v rozpore s medzinárodným právom.

Pred summitom G20 to v piatok konštatoval ruský prezident Vladimir Putin, podľa ktorého má Rusko dostatočné rezervy, aby sa vyrovnalo s každou krízou. Líder Ruska priznal, že sankcie zo strany EÚ a USA do istej miery škodia jeho krajine, no škodia aj globálnej ekonomike. Zaviesť zákaz cestovania či zmraziť účty má podľa Putina právo len Organizácia Spojených národov.

Odporúčame aj:

Na summite krajín G20 hrozí ruská špionáž, varuje Austrália

Prímerie na východe je mŕtve, Ukrajine hrozí návrat k vojne

Rusko si neprevezme prvú bojovú loď Mistral od Francúzov

Klaus spochybnil správy NATO, že Rusi tiahnu na Ukrajinu

Ruské bombardéry budú hliadkovať aj v Mexickom záliveSpojené štáty obvinil, že sankciami porušujú pravidlá organizácií a paktov, z ktorých niektoré sami vytvorili. Vyjadril presvedčenie, že Západ si skôr či neskôr uvedomí škodlivý dôsledok sankcií na medzinárodné obchodné vzťahy. Putin podľa vlastných slov nechce otvoriť tému sankcií na summite G20, pretože "by to nedávalo zmysel".

V sobotu sa v austrálskom meste Brisbane začne dvojdňový summit krajín G20, ktorý sa má zaoberať otázkami svetovej ekonomiky. Zdá sa však, že pre zhoršujúce sa vzťahy medzi Západom a Ruskom sa dominantnou témou stretnutia najrozvinutejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich krajín sveta stane ukrajinská kríza.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Napätie pred začiatkom summitu je veľké, keďže Západ obviňuje ruského prezidenta Vladimíra Putina z eskalácie situácie vo východnej Ukrajine. Britský premiér David Cameron dokonca pohrozil Rusku ďalšími sankciami. Nemecká kancelárka Angela Merkelová chce počas summitu hovoriť o ukrajinsko-ruskom konflikte a je pripravená priamo sa stretnúť s Putinom.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety