Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Muži, ktorí v Afganistane zlynčovali ženu, zaplatia životom

Autor: SITA, 6. mája 2015 12:36
V domnení, že mladá žena spálila Korán, ju ľudia pred mešitou ubili na smrť, na čo jej telo zhodili zo strechy, prešli autom, zapálili a hodili do rieky.
Za zlynčovanie mladej ženy popravia štyroch mužov Štyroch mužov obvinených zo zlynčovania 27-ročnej ženy falošne obvinenej z pálenia Koránu popravia. Foto: SITA/AP
KÁBUL 6. mája (WEBNOVINY) - Afganský súd v stredu rozhodol o treste smrti pre štyroch mužov, ktorí sa podieľali na zlynčovaní 27-ročnej ženy falošne obvinenej z pálenia Koránu. Proces sa začal v sobotu a jeho úvodná časť bola naživo vysielaná v štátnej televízii. Osem obžalovaných dostalo 16 rokov za podiel na útoku, 18 ďalších súd oslobodil pre nedostatok dôkazov.

Štyria muži odsúdení na smrť boli obvinení z vraždy, sčasti na základe nahrávky z mobilného telefónu, ktorú na súde počas päťdňového procesu prehrali. Medzi obžalovanými sú aj policajti, ktorí podľa prokuratúry zanedbali svoje povinnosti a zlynčovaniu ženy nezabránili. Verdikty v ich prípade by mali byť známe neskôr počas týždňa.

Odporúčame:

V Afganistane pokračoval súd s mužmi, ktorí zlynčovali ženu

Afganskú ženu zlynčoval dav, brutálny čin vyvolal protestyV domnení, že spálila Korán, ženu menom Farchunda pred mešitou ubili na smrť, na čo jej telo zhodili zo strechy, prešli autom, zapálili a hodili do rieky. Predstavitelia polície medzitým vyhlásili, že tvrdenia o pálení Koránu sú nepravdivé.

Prípad vyvolal v Afganistane i vo svete pobúrenie a zriedkavé pouličné protesty proti náboženskému extrémizmu v Kábule. Demonštranti požadovali od vládnych orgánov, aby stíhali všetky zodpovedné osoby. Afganský prezident Ašraf Ghaní incident odsúdil ako "odporný" čin a nariadil vyšetrovanie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety