Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nočné metro vo Viedni slávi jubileum

Autor: WBN/PR, 27. augusta 2015 11:49
Nočné metro vo Viedni Foto: © Johannes Zinner
BRATISLAVA 27. augusta (WBN/PR) - Takmer 25 miliónov cestujúcich využilo doteraz nočné metro, ktoré funguje v susednej Viedni počas víkendov od septembra 2010. Toto jubileum sa rozhodol viedenský dopravný podnik Wiener Linien osláviť akciou a pozýva predovšetkým mladých ľudí 28. augusta 2015 na nočnú zábavu do známych klubov a lokálov v meste.

Priaznivcom nočnej zábavy si stačí zabezpečiť voľný nočný lístok na hromadnú mestskú dopravu online registráciou. Cestovný lístok slúži zároveň aj ako vstupenka do viac ako 50 klubov rôznych hudobných žánrov akými sú napríklad Pratersauna či U4. V nich bude hrať 400 DJ-ov či kapiel. Všetky informácie aj registráciu nájdete na stránke nightride.at.

Vďaka nočnému cestovnému lístku si mladí ľudia vychutnajú zdarma aj nočnú jazdu špeciálnou električkou na okruhu Ring, v ktorej sa o dobrú náladu postarajú dídžeji. Dídžejská električka na svojej trase až k stanici Praterstern bude jazdiť každú polhodinu až do skorých ranných hodín.

Nočná akcia viedenského dopravného podniku prebehne počas víkendového festivalu Vienna Summerbreak Festival, ktorého súčasť okrem zábavy tvoria aj pouličný party pochod viedenským Ringom a Streetfestival v centre mesta na námestí Rathausplatz s najlepšími dídžejskými setmi.

Prevádzku nočného metra vo Viedni počas víkendov a sviatkov odštartovali pred piatimi rokmi. Aj v Londýne spustia začiatkom septembra čiastočnú nočnú prevádzku metra. Viedenské metro využíva každú víkendovú noc takmer 50.000 cestujúcich, pričom spoje jazdia každých 15 minút. K najvyťaženejším trasám viedenského nočného metra patrili v ostatnom roku linky U1 a U3.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety