Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Českého poslanca za výroky o migrantoch vylúčili zo strany

Autor: SITA, 1. septembra 2015 19:37
Daniel Kalenda z KDU-ČSL sa na svojom facebookovom profile obul do migrantov, ktorých telá sa našli minulý týždeň v nákladnom aute odstavenom na rakúskej diaľnici.
V nákladiaku so slovenskými nápismi našli desiatky mŕtvych utečencov Rakúska polícia našla vo štvrtok na diaľnici v odstavenom nákladnom aute so slovenskými nápismi a maďarskými značkami desiatky mŕtvych utečencov. Foto: SITA/AP
PRAHA 1. septembra (WEBNOVINY) - Vedenie českých ľudovcov v utorok drvivou väčšinou hlasov za výroky o mŕtvych imigrantoch vylúčilo zo strany libereckého člena KDU-ČSL Daniela Kalendu. Jeho názory nie sú podľa predsedu ľudovcov Pavla Bělobrádka zlučiteľné so stanovami strany. Kalenda mal možnosť obhájiť sa, ale na rokovanie do Prahy podľa Bělobrádka odmietol prísť, informoval web Novinky.cz.

VŠETKO O UTEČENCOCH


Za vylúčenie bolo 18 členov celoštátneho výboru KDU-ČSL, jeden človek sa hlasovania zdržal. Kto to bol, nechcel šéf ľudovcov prezradiť. Návrh na Kalendovo vylúčenie prišiel z okresnej organizácie v Liberci. Žiadne argumenty na obhajobu Kalenda v utorok nezazneli. "V podstate tam bola zhoda na tom, že išlo o hrubé porušenie stanov," oznámil Bělobrádek.


Na facebooku zverejnil bezcitné vyjadrenie

Kalenda sa na svojom facebookovom profile obul do migrantov, ktorých telá sa našli minulý týždeň v nákladnom aute odstavenom na rakúskej diaľnici."Bože, 71 mŕtvych na diaľnici v Rakúsku. A máme plakať? Vraj im došiel vzduch hneď, ako sa zavreli dvere. A čo má byť? Tak nemali byť blbí a nemali do toho kamióna liezť," napísal Kalenda, člen okresného výboru a celoštátnej rozhodcovskej komisie strán.

Kalenda ďalej uviedol, že mu utečencov vôbec nie je ľúto. "Je to spodina, špina a živel, čo sem nepatrí. A kto im pomáha, nech si ich vezme domov a živí si ich sám, keď je anjel štedrosti a samaritán! Ja túto krajinu ani Európu sčernieť nenechám!" napísal na sociálnej sieti Kalenda.


Obrazom: V nákladiaku so slovenskými nápismi našli desiatky mŕtvych utečencov


Kalendove slová vyvolali zdesenie


Jeho výrok vyvolal zdesenie aj v rámci jeho vlastnej strany. "Názorová pluralita je úplne v poriadku, tú nikto netrestá, ale končí sa tam, kde sa dostávame za hranu toho, čo je a nie je v súlade so základnými princípmi našej politiky," povedal novinárom Bělobrádek.

Kalenda, ktorý sa na svojom blogu prezentuje ako ľudovec s citom pre sociálnu zodpovednosť, svoj výrok následne zmazal a nevyberané vyjadrenia podľa webu iDNES.cz ospravedlňoval požitím alkoholu. "K včerajšiemu dňu som rezignoval na obe funkcie a nebudem sa k tomu ďalej vyjadrovať," uviedol Kalenda.

Odporúčame:

Český poslanec vyrobil škandál: Utečenci sú spodina a špina!

Migranti zaplnili v Budapešti vlaky smerujúce na Západ

Desiatky utečencov, ktorých našli pri Parndorfe, sa udusili

V kauze smrti migrantov sa prihlásil ako svedok kamionista

Maďari zadržali prevádzačov i tisícky ilegálnych migrantov

Podozriví v kauze mŕtvych migrantov v Rakúsku idú do väzby

Z auta pri Parndorfe vyniesli 71 tiel, zahynuli aj detiVzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety