Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Orbán varuje: Európe hrozí pre utečeneckú krízu 'explózia'

Autor: SITA, 2. septembra 2015 21:55
Ten, koho utečenci prevalcujú, nemôže podľa predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána prijať nikoho. Zaráža ho aj to, že okrem Maďarska a Španielska nechce nikto chrániť hranice Európy.
Orbán varuje: Európe hrozí pre utečeneckú krízu 'explózia' Ochrana vonkajších hraníc je podľa predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána nevyhnutná. Foto: SITA/AP
BUDAPEŠŤ 2. septembra (WEBNOVINY) - Pomýlenú prisťahovaleckú politiku Európskej únie kritizuje v článku pre štvrtkové vydanie nemeckého mienkotvorného denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Informovali o tom v stredu viaceré nemecké spravodajské servery, ako aj tlačová agentúra MTI.

VŠETKO O UTEČENCOCHMaďarský premiér v príspevku varuje pred "explóziou" v celej Európe v dôsledku súčasnej krízy. "Každý európsky politik, ktorý robí nádeje utečencom na lepší život a povzbudzuje ich, aby všetko zanechali na mieste (kde doteraz žili) a s nasadením života sa vybrali do Európy, je nezodpovedný," píše Viktor Orbán. Ochrana vonkajších hraníc Európskej únie je podľa neho nevyhnutná. "Preto je plot, ktorý budujeme my, Maďari, dôležitý. Nerobíme tak zo zábavy, ale pretože je to potrebné", citovali nemecké médiá z textu.

Odporúčame:

Nemci prejavili záujem o Sýrčanov, Česi ich pustia ďalej

Utečenci zablokovali Eurotunel, odstavili päť rýchlovlakov

Obrazom: Kotlebovci protestovali v Trnave proti migrantom

Česi zadržali vo vlaku stovky migrantov, očíslovali ich

Na hraničnom priechode Čunovo zadržala polícia 26 utečencovPodľa predsedu maďarskej vlády ten, koho prevalcujú, nemôže nikoho prijať. Orbán ďalej konštatuje, že je "dosť deprimujúce, že okrem nás Maďarov - alebo Španielov - nikto nechce chrániť hranice Európy". "Ľudia chcú, aby sme boli pánmi situácie a chránili naše hranice," poznamenal ďalej Orbán a dodal, že o všetkých ďalších otázkach má zmysel hovoriť iba vtedy, keď sa vlnu utečencov podarí zastaviť.

Za znepokojujúce označil maďarský premiér, že európska idea sa na Starom kontinente ocitá v menšine. Alebo snáď nie je už samo osebe znepokojujúce, že "kresťanská kultúra Európy je už sotva v stave udržať Európu v jej vlastnom kresťanskom hodnotovom systéme?", pýta sa Orbán v materiáli pre FAZ.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety