Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Macedónsko chce zastaviť migrantov, inšpirovali ho Maďari

Autor: SITA, 10. septembra 2015 16:45
Do Macedónska, pomerne chudobnej bývalej juhoslovanskej republiky, dorazilo len v priebehu pondelka 7000 sýrskych utečencov.
Orbán varuje: Európe hrozí pre utečeneckú krízu 'explózia' Ochrana vonkajších hraníc je podľa predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána nevyhnutná. Foto: SITA/AP
BUDAPEŠŤ 10. septembra (WEBNOVINY) - Macedónsko zvažuje vybudovanie ochranného plota podobného tomu maďarskému, aby sa zamedzilo prílivu migrantov na svoje územie, uviedol vo štvrtok macedónsky minister zahraničných vecí Nikola Poposki v rozhovore pre maďarský týždenník Figyelö. Informovala o tom agentúra agentúra Reuters.

VŠETKO O UTEČENCOCH



Buď vojaci, alebo plot

Poposki v rozhovore vyhlásil, že Macedónsko bude možno potrebovať "nejaký druh fyzickej obrany", nemalo by však ísť o dlhodobé riešenie. Ak však krajina podľa neho bude brať vážne to, o čo ju žiada Európa, bude potrebovať "buď vojakov, alebo plot, prípadne kombináciu oboch vecí".

Západoeurópske krajiny Maďarsko kritizujú za prebiehajúcu výstavbu 175 kilometrov dlhého a 3,5 metra vysokého plota na jeho hranici so Srbskom, ktorým sa snaží presmerovať migrantov.


Snažia sa všetkých zaregistrovať


Do Maďarska tranzitom cez Grécko, Macedónsko a Srbsko prišlo v tomto roku už vyše 160-tisíc migrantov pochádzajúcich najmä z vojnou zničených krajín Blízkeho východu, Ázie či Afriky. Väčšina z nich sa odtiaľ následne pokúšala dostať do bohatších krajín na západe či severe Európy.

Do Macedónska, pomerne chudobnej bývalej juhoslovanskej republiky, dorazilo len v priebehu pondelka 7000 sýrskych utečencov.
Poposki uviedol, že krajina robí, čo môže, aby zaregistrovala všetkých migrantov. "Avšak vždy, keď sa rozhodneme brať vážne to, čo od nás naši európski partneri požadujú, a teda ochranu hraníc a zastavovanie ľudí, okamžite sa stretneme s negatívnou medzinárodnou reakciou," dodal, opakujúc tak maďarské sťažnosti.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety