Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Utečenci odkryli desivosť Európy, Maďarsku chýba morálka

Autor: SITA, 17. septembra 2015 09:18, aktualizované: 17. septembra 2015 09:51
Bývalý britský minister zahraničných vecí a šéf humanitárnej organizácie David Miliband je zhrozený z metód, ktoré Maďarsko používa voči utečencom.
Maďari použili proti utečencom vodné delo i slzotvorný plyn Použitie slzotvorného plynu a vodného dela proti demonštrujúcim utečencom na maďarskej hranici ostro odsúdila humanitárna organizácia. Foto: SITA/AP
NEW YORK 17. septembra (WebNoviny.sk) - Šéf humanitárnej organizácie Medzinárodný záchranný výbor (IRC) David Miliband v stredu vyhlásil, že udalosti na srbsko-maďarskej hranici, kde policajti použili slzotvorný plyn proti davom migrantov vrátane žien a detí, odhaľujú "temnú stránku európskeho charakteru".

VŠETKO O UTEČENCOCHBývalý britský minister zahraničných vecí Miliband povedal v rozhovore pre tlačovú agentúru AP, že "každý, kto má aspoň štipku morálky, cíti hrôzu pri tom, čo sa deje v niektorých častiach Európy".

Obrazom: Maďari použili proti utečencom vodné delo i slzotvorný plyn


Nemecko si od Milibanda vyslúžilo chválu

Kým Miliband chválil nemeckú vládu za riešenie migračnej krízy v Európe, na adresu Maďarska uviedol, že jeho rozhodnutie postaviť žiletkový plot na zastavenie prílevu migrantov bolo "chybné a krátkozraké a spolu s drsnými metódami aj desivé".

Odporúčame:

V Chorvátsku sú už stovky migrantov, v krajine zostať nechcú

Eurokomisia je ochotná vzdať sa kvót, ponúka nové riešenie

Migranti v Röszke prerazili plot, polícia zasiahla 'slzákom'

Maďarsko vybuduje plot aj na hraniciach s RumunskomSrbskí lekári informovali, že po stredajšom zásahu maďarskej polície slzotvorným plynom a vodnými delami proti migrantom, snažiacim sa vstúpiť na územie Maďarska, utrpeli vážne zranenia dvaja ľudia a približne 300 ďalších vyhľadalo lekársku pomoc.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Milibandove vyjadrenia nasledovali dva dni po tom, čo sa 28-členná Európska únia na stretnutí ministrov vnútra v Bruseli nedokázala zhodnúť na jednotnej prisťahovaleckej politike. Členské štáty sa musia dohodnúť, ako si rozdelia 120-tisíc utečencov, vrátane tých z Maďarska.


Únia podľa Milibanda v kríze zlyhala

Šéf IRC označil zlyhanie Európskej únie pri riešení migračnej krízy za "sklamanie po všetkých stránkach", ale dodal, že Európa nemá iné východisko ako nájsť nejaké riešenie. "Odkopnúť to na cestu, odkopnúť týchto ľudí na cestu očividne nie je riešením," dodal Miliband.

Humanitárna mimovládna organizácia IRC vznikla v roku 1933 na žiadosť Alberta Einsteina. Poskytuje núdzovú aj dlhodobú pomoc utečencom a ľuďom vyhnaným z domovov vojnou, prenasledovaním či prírodnou katastrofou.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety