Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Atmosféra v Slovinsku hustne, tábory v Chorvátsku sú prázdne

Autor: SITA, 28. septembra 2015 21:22
Na územie Slovinska dorazilo v uplynulých asi desiatich dňoch takmer 4000 migrantov. Záchytné utečenecké tábory v chorvátskom Opatovaci a Tovarniku sa vyprázdnili.
Utečenci na Chorvátsko-Srbských hraniciach Radikáli požadujú, aby Slovinsko pred utečencami neodkladne uzavrelo štátnu hranicu s Chorvátskom. Foto: ilustračné, SITA/AP
ĽUBĽANA/OPATOVAC 28. septembra (WebNoviny.sk) - Slovinská polícia zadržala podľa vlastných informácií neďaleko chorvátskej štátnej hranice mikrobus, ktorý riadil ukrajinský občan a v ktorom sa zdržiavalo 22 utečencov zo Sýrie.

VŠETKO O UTEČENCOCH
Mužom hrozí osem rokov za mrežami

Podľa slov policajnej hovorkyne Mileny Trbnulinovej o čosi neskôr zadržali ďalšie motorové vozidlo s nemeckým evidenčným číslom, v ktorom sedeli dvaja Sýrčania disponujúci schengenským vízom. Jeden z nich žije v Rakúsku, druhý v Nemecku. Slovinská polícia o nich predpokladá, že boli v neustálom spojení s migrantmi.

V prípade, že by sa o týchto dvoch mužoch potvrdilo, že sa podieľali na trestnej činnosti, hrozilo by im až osem rokov za mrežami. Migrantov, medzi ktorými sú aj deti a o ktorých sa predpokladá, že prekročili zelenú chorvátsko-slovinskú štátnu hranicu, umiestnili predbežne v záchytnom tábore, kde zatiaľ nepožiadali o azyl.

Odporúčame:

Maďari už odsúdili desiatky migrantov, Rada Európy má obavy

V počte utečencov máme limity, varuje nemecký prezident

Ombudsmanka polícii: Zásah proti utečencom bol nedôstojný

Výdavky na utečencov môžu ohroziť rozpočtové ciele v Únii
Orbán je príkladom pre slovinských radikálov

Na územie Slovinska, kde sa spoločenská atmosféra mení čoraz viac na protimigrantskú, dorazilo v uplynulých asi desiatich dňoch takmer 4000 migrantov.

V Ľubľani sa podľa informácií pondelkového vydania denníka Dnevnik konala v sobotu vôbec prvá demonštrácia namierená proti prisťahovalcom, a to z iniciatívy zoskupení Radikálna Ľubľana a Tu je Slovinsko.

Na akcii odznelo, že príkladom správneho konania je maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého v pondelok velebili aj demonštranti v Prahe, ako aj požiadavka, aby Slovinsko neodkladne uzavrelo štátnu hranicu s Chorvátskom.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety

Chorváti vybavujú tábory kúrením a lôžkami

Záchytné utečenecké tábory v Opatovaci a Tovarniku neďaleko chorvátsko-srbskej štátnej hranice sa v pondelok vyprázdnili.

Chorvátska polícia však evidentne ráta s ich využívaním aj v období nadchádzajúcej zimy, pretože ich v pondelok začala vybavovať vykurovacími telesami a ďalšími lôžkami. Informoval o tom prvý program verejnoprávnej Maďarskej televízie M1.

Podľa rovnakého zdroja sa z Opatovacu vydalo smerom na Maďarsko, konkrétne do Barcsu a Beremendu v priebehu pondelka 25 autobusov prepravujúcich migrantov.

Vyprázdnil sa aj stanový tábor v Tovarniku, kde by sa ešte v priebehu tohto týždňa mali ukončiť práce vedúce k zriadeniu záchytnej stanice pre asi 500 migrantov.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy