Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Atmosféra v Slovinsku hustne, tábory v Chorvátsku sú prázdne

Autor: SITA, 28. septembra 2015 21:22
Na územie Slovinska dorazilo v uplynulých asi desiatich dňoch takmer 4000 migrantov. Záchytné utečenecké tábory v chorvátskom Opatovaci a Tovarniku sa vyprázdnili.
Utečenci na Chorvátsko-Srbských hraniciach Radikáli požadujú, aby Slovinsko pred utečencami neodkladne uzavrelo štátnu hranicu s Chorvátskom. Foto: ilustračné, SITA/AP
ĽUBĽANA/OPATOVAC 28. septembra (WebNoviny.sk) - Slovinská polícia zadržala podľa vlastných informácií neďaleko chorvátskej štátnej hranice mikrobus, ktorý riadil ukrajinský občan a v ktorom sa zdržiavalo 22 utečencov zo Sýrie.

VŠETKO O UTEČENCOCH
Mužom hrozí osem rokov za mrežami

Podľa slov policajnej hovorkyne Mileny Trbnulinovej o čosi neskôr zadržali ďalšie motorové vozidlo s nemeckým evidenčným číslom, v ktorom sedeli dvaja Sýrčania disponujúci schengenským vízom. Jeden z nich žije v Rakúsku, druhý v Nemecku. Slovinská polícia o nich predpokladá, že boli v neustálom spojení s migrantmi.

V prípade, že by sa o týchto dvoch mužoch potvrdilo, že sa podieľali na trestnej činnosti, hrozilo by im až osem rokov za mrežami. Migrantov, medzi ktorými sú aj deti a o ktorých sa predpokladá, že prekročili zelenú chorvátsko-slovinskú štátnu hranicu, umiestnili predbežne v záchytnom tábore, kde zatiaľ nepožiadali o azyl.

Odporúčame:

Maďari už odsúdili desiatky migrantov, Rada Európy má obavy

V počte utečencov máme limity, varuje nemecký prezident

Ombudsmanka polícii: Zásah proti utečencom bol nedôstojný

Výdavky na utečencov môžu ohroziť rozpočtové ciele v Únii
Orbán je príkladom pre slovinských radikálov

Na územie Slovinska, kde sa spoločenská atmosféra mení čoraz viac na protimigrantskú, dorazilo v uplynulých asi desiatich dňoch takmer 4000 migrantov.

V Ľubľani sa podľa informácií pondelkového vydania denníka Dnevnik konala v sobotu vôbec prvá demonštrácia namierená proti prisťahovalcom, a to z iniciatívy zoskupení Radikálna Ľubľana a Tu je Slovinsko.

Na akcii odznelo, že príkladom správneho konania je maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého v pondelok velebili aj demonštranti v Prahe, ako aj požiadavka, aby Slovinsko neodkladne uzavrelo štátnu hranicu s Chorvátskom.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety

Chorváti vybavujú tábory kúrením a lôžkami

Záchytné utečenecké tábory v Opatovaci a Tovarniku neďaleko chorvátsko-srbskej štátnej hranice sa v pondelok vyprázdnili.

Chorvátska polícia však evidentne ráta s ich využívaním aj v období nadchádzajúcej zimy, pretože ich v pondelok začala vybavovať vykurovacími telesami a ďalšími lôžkami. Informoval o tom prvý program verejnoprávnej Maďarskej televízie M1.

Podľa rovnakého zdroja sa z Opatovacu vydalo smerom na Maďarsko, konkrétne do Barcsu a Beremendu v priebehu pondelka 25 autobusov prepravujúcich migrantov.

Vyprázdnil sa aj stanový tábor v Tovarniku, kde by sa ešte v priebehu tohto týždňa mali ukončiť práce vedúce k zriadeniu záchytnej stanice pre asi 500 migrantov.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety