Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ryanair poprel, že chce prepravovať utečencov bez víz

Autor: SITA, 30. septembra 2015 14:33, aktualizované: 30. septembra 2015 15:50
Každý pasažier musí mať cestovný doklad, všetky potrebné dokumenty na cestu a platnú letenku. Ak to tak nebude, žiadneho takého pasažiera neprevezieme, zdôraznil finančný riaditeľ spoločnosti.
ryanair Foto: SITA/AP
DUBLIN 30. septembra (WebNoviny.sk) - Írsky nízkonákladový letecký dopravca Ryanair v stredu v Bratislave poprel medializované informácie o tom, že by plánoval prepravovať utečencov medzi členskými štátmi Európskej únie bez toho, aby preveroval, či majú potrebné víza.

VŠETKO O UTEČENCOCHInformáciu priniesla agentúra DPA, podľa ktorej tieto aerolínie na linkách z viacerých letísk vrátane Bratislavy prestanú od cestujúcich vyžadovať, aby preukázali právo na vstup do cieľovej krajiny.


Ryanair sa riadi európskymi zákonmi

"Chcel by som veľmi jasne deklarovať, že Ryanair sa riadi všetkými európskymi zákonmi a nariadeniami. Každý pasažier musí mať cestovný doklad, všetky potrebné dokumenty na cestu a platnú letenku. Ak to tak nebude, žiadneho takého pasažiera neprevezieme," zdôraznil finančný riaditeľ spoločnosti Neil Sorahan na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva bratislavského Letiska M. R. Štefánika Ivana Trhlíka prekvapilo, že médiá zverejnili nepodložené informácie, a upozornil, že takéto správy poškodzujú nielen spoločnosť Ryanair, ale aj samotné letisko. "My zvážime všetky právne kroky na to, aby sme tú situáciu nejakým spôsobom vyhodnotili," avizoval.


Údajne mal prevážať ľudí bez víz

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Agentúra v stredu uviedla, že vízové kontroly prestane Ryanair vykonávať 12. októbra okrem Bratislavy aj v Budapešti, gréckom Kose a čiernohorskej Podgorici, s tým, že zo strany dopravcu pôjde o porušenie smernice EÚ o uplatňovaní Schengenskej dohody, ktorá zakazuje prepravu cestujúcich bez platných víz. Predmetné lety mali mať podľa nej cieľové letiská v Nemecku, Belgicku, Dánsku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku.

DPA ďalej napísala, že za porušenie nariadení EÚ hrozia Ryanairu pokuty vo výške najmenej 3000 eur za každý jednotlivý prípad. Citovala pritom vyjadrenie jeho marketingového šéfa Kennyho Jacobsa, podľa ktorého chce spoločnosť týmto spôsobom prispieť k pomoci utečencom, pričom dúfa, že budú jej príklad nasledovať iné aerolínie.


Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety