Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Európska komisia bojuje proti islamofóbii a antisemitizmu

Autor: SITA, 1. októbra 2015 17:46
Dvojdňové kolokvium zamerané na základné práva občanov otvorili prvý podpredseda EK Frans Timmermans a eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová.
Utečenci Foto: ilustračné, SITA/AP
BRUSEL 1. októbra (WebNoviny.sk) - Európska komisia (EK) vo štvrtok otvorila prvé výročné kolokvium o boji proti antisemitizmu a islamofóbii. Podujatie vychádza z prieskumu, podľa ktorého si až 50 percent Európanov myslí, že diskriminácia na základe náboženského vyznania je veľmi rozšírená.

VŠETKO O UTEČENCOCHDvojdňové kolokvium zamerané na základné práva občanov otvorili prvý podpredseda EK Frans Timmermans a eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová. Obaja sú zodpovední za diskusie o tom, ako bojovať proti antisemitizmu a islamofóbii a podporiť myšlienky tolerancie v Európe.

Výzvou pre tieto diskusie je vysoká miera antisemitských trestných činov, o ktorých v stredu informovala agentúra EÚ pre základné práva (FRA) a aj dnes zverejnený nový prieskum Eurobarometra o diskriminácii. Štatistiky o diskriminácii zverejnené Eurobarometrom naznačujú, že 50 percent Európanov sa domnieva, že diskriminácia na základe náboženského vyznania alebo viery je čoraz viac rozšírená.

Odporúčame:

Rozdeľme migrantov po celom svete, navrhol Orbán v OSN

Fico pôjde na koberček, musí vysvetliť postoj k utečencom

Maďari čiastočne uzavreli hranice so Srbskom

Okolo mňa plávali mŕtve deti, spomína Sýrčan so smútkomĎalej sa 33 percent opýtaných domnieva, že vyjadrenie náboženskej viery môže byť nevýhodou pri podávaní žiadosti o zamestnanie. Spomedzi náboženských skupín najnižšiu úroveň spoločenského prijatia majú Prieskum FRA informoval o diskriminácii a trestných činoch z nenávisti proti židom, kde je jasný nárast antisemitizmu v Európe - až 73 respondentov sa domnieva, že prejavy antisemitizmu v online prostredí sa za posledných päť rokov výrazne zhoršili.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
"Európska spoločnosť prechádza obdobím zmätkov a krízy, ktoré spochybňujú samotné hodnoty, na ktorých je založená naša únia," skonštatoval Timmermans. Eurokomisárka Jourová zdôraznila, že Európania nemôžu tolerovať žiadne trestné činy z nenávisti alebo diskriminácii. Cieľom dvojdňového kolokvia je výmena skúseností a konkrétnych predstáv z celej EÚ a prijímanie rozhodnutí o tom, ako pokročiť v boji proti prejavom nenávisti.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety