Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Arabskí utečenci vyzerajú skôr ako bojovníci, vyhlásil Orbán

Autor: SITA, 2. októbra 2015 12:41
Podľa maďarského premiéra "životné inštinkty" členských krajín Vyšehradskej štvorky v súvislosti s migráciou fungujú dobre.
migranti Ak sa Európa bude pokúšať vyriešiť utečeneckú krízu a ďalšie globálne problémy sama, zlikvidujeme tým svoj životný štýl, tvrdí Orbán. Foto: SITA/AP
BUDAPEŠŤ 2. októbra (WebNoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok povedal, že utečenci a migranti prichádzajúci do Európy sú prevažne mladí muži, ktorí "pripomínajú viac armádu než žiadateľov o azyl". Citovala ho agentúra AP.

VŠETKO O UTEČENCOCHOrbán sa vo vysielaní verejnoprávnej rozhlasovej stanice Kossuth Rádió vyjadril, že neodmieta právo žiadnej krajiny riešiť svoje demografické problémy "mladými mužmi z arabského sveta, ktorí vyzerajú ako bojovníci". Považuje však za neprijateľné, aby "sa to nanucovalo Maďarsku".

Odporúčame:

Švédi pašovali migrantov cez Česko, zadržala ich polícia

Česká vláda odmietla povinné kvóty, súdiť sa však nebude

Európska komisia bojuje proti islamofóbii a antisemitizmu

Rozdeľme migrantov po celom svete, navrhol Orbán v OSN

V Hamburgu sa pobili stovky utečencov, zasahovala políciaPredseda maďarskej vlády ďalej povedal, že je neférové, ak krajiny ako USA, bohaté arabské štáty, Izrael a Austrália očakávajú od Európy, že prijme migrantov, kým ony ich zoberú iba zopár alebo žiadnych. Ak sa Európa bude pokúšať vyriešiť utečeneckú krízu a ďalšie globálne problémy sama, "zlikvidujeme tým životný štýl... hodnoty a prednosti, ktoré sme vyvinuli počas niekoľkých uplynulých stáročí", zdôraznil Orbán.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Chorvátska tlačová agentúra HINA z dnešného Orbánovho vyjadrenia v rozhlase upozornila na slová, že chorvátskeho premiéra Zorana Milanoviča treba považovať za predstaviteľa Socialistickej internacionály, ktorého úlohou je útočiť na Maďarsko. "Čokoľvek, čo chorvátsky premiér hovorí, nepovažujeme za názor chorvátskeho obyvateľstva," citovala HINA maďarskú tlačovú agentúru MTI.

Orbán uviedol, že "životné inštinkty" členských krajín Vyšehradskej štvorky (Česka, Slovenska, Maďarska a Poľska) v súvislosti s migráciou fungujú dobre. "Problém je s krajinami, ktoré pristupujú k tejto otázke ideologicky," pokračoval. A dodal, že niektorí francúzski a talianski politici, rovnako ako Nemci a Rakúšania, sú príkladmi ľudí, ktorí považujú migráciu za jasne pozitívny fenomén a povzbudzujú ju, informovala HINA.


Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety