Upozornenie!
Stránka sa pravdepodobne nezobrazila správne.
Váš internetový prehliadač má vypnutý JavaScript. Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie portálu Webnoviny.sk, prosím, zapnite si JavaScript v nastaveniach Vášho prehliadača.

Akej farby chcete mať Webnoviny.sk?













Nóri odmietajú vstup do EÚ


Autor: Ladislava Teichmanová, 26. júla 2010 14:46

Nóri odmietli vstup do Európskej únie už v dvoch referendách.

Foto: SITA, AP
OSLO 26. júla (WEBNOVINY) - Euroskeptizmus u obyvateľov Nórska v posledných mesiacoch výrazne stúpol a proti vstupu bohatej škandinávskej krajiny do Európskej únie sú dve tretiny obyvateľov. Vyplýva to z júlového prieskumu stanice NRK, ktorého výsledky zverejnili v pondelok. Podľa nich Nóri predovšetkým v reakcii na finančné problémy viacerých krajín súčasného 27-členného bloku odmietajú členstvo ich krajiny v únii. Vyjadrilo sa proti nemu viac ako 66 percent respondentov, kým za vstup do EÚ nie je ani štvrtina Nórov. Euroskeptický pohľad zdieľajú aj tradične proeurópski priaznivci vládnej konzervatívnej strany, ktorá dlhodobo vidí budúcnosť Nórska v EÚ.

Nóri odmietli vstup do Európskej únie už v dvoch referendách. Prvýkrát sa tak stalo v roku 1972 a ľudové hlasovanie s rovnakým výsledkom si zopakovali aj o 22 rokov neskôr. Vládni konzervatívci vylúčili konanie ďalšieho referenda počas ich súčasného funkčného obdobia, ktoré by sa malo skončiť v roku 2013.

SITA/AFP




 



































Odstráň kanál

1 € = 1.3225 CAD

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 25.245 CZK

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 0.8363 GBP

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 293.58 HUF

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 4.2188 PLN

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 1.3189 USD

Vývoj kurzu »
 
« »
 
Najnovšie správy z rubriky do e-mailu:

Zaujímajú Vás správy z kategórie Svet? Chcete ich dostávať zadarmo e-mailom?

Vyberte si čas:
Dizajn súhrnu: