Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Etela

Tereza Mihalíková získala deblový titul na Australian Open

Autor: SITA, 30. januára 2016 09:37, aktualizované: 30. januára 2016 13:28
Vo finále dvojhry juniorov sa predstavil aj slovenský tenista Lukáš Klein, ale spoločne s Čechom Patrikom Riklom podľahli domácemu páru Alex De Minaur a Blake Ellis.
Tereza Mihalíková Zľava: Anna Kalinská a Tereza Mihalíková po finálovom zápase štvorhry junioriek na Australian Open, v ktorom zdolali ukrajinský pár Dajana Jastremská, Anastasia Zarická 6:1, 6:1. Melbourne, 30. január 2016. Foto: SITA/AP
MELBOURNE 30. januára (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Tereza Mihalíková a Ruska Anna Kalinská nasadené ako druhé sa stali víťazkami štvorhry junioriek na melbournských grandslamových Australian Open. V sobotňajšom finále zvíťazili nad ukrajinskými šestkami podujatia Dajanou Jastremskou a Anastasiou Zarickou za 48 minút hladko 6:1, 6:1.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Odporúčame:

Obrazom: Serena neobhájila titul na Australian Open

J. Murray a Soares otočili finále debla na Australian Open

Tereza Mihalíková neuspela vo finále Australian Open

Vo finále štvorhry juniorov o titul bojoval Lukáš Klein, ktorý však spoločne s Čechom Patrikom Riklom prehrali s domácou dvojicou Alex De Minaur a Blake Ellis za 72 minút 6:3, 5:7, 10:12 (zápasový tajbrejk).

"Finále štvorhry chlapcov bolo veľmi vyrovnané a rozhodol kúsok šťastia v supertajbrejku, ktoré sa priklonilo na stranu víťazov. Zopakoval sa vlaňajšok, keď bol Alex Molčan veľmi blízko k výhre. Tohto roku bol Lukáš ešte bližšie, v supertajbrejku mali s Riklom mečbal za stavu 9:8. Lukáš utvoril s českým tenistom dvojicu, na ktorú bolo radosť sa pozerať. Chlapci podávali super výkony, chýbalo už len grandslamové víťazstvo," vyhlásil pre spravodajstvo STZ tréner Kleina v rámci programu Národného tenisového centra Ľubomír Kurhajec.

Štvorhra junioriek - finále:
Anna Kalinská, Tereza Mihalíková (Rus./SR-2) - Dajana Jastremská, Anastasia Zarická (Ukr.-6) 6:1, 6:1 za 48 minút

ŠŠtvorhra juniorov - finále:
Alex De Minaur, Blake Ellis (Aus.) - Lukáš Klein, Patrik Rikl (SR/ČR-8) 3:6, 7:5, 12:10 (zápasový tajbrejk)

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.