Meniny má: Olívia, Tadeáš

Kližan otočil zápas z 2:5 v treťom sete, je vo štvrťfinále

Autor: SITA, 3. februára 2016 15:36, aktualizované: 3. februára 2016 16:38
Český tenista Lukáš Rosol v osemfinálovom zápase na turnaji v Sofii podľahol Slovákovi Martinovi Kližanovi.
Martin Kližan Slovenský tenista Martin Kližan. Foto: archívne, SITA/AP
SOFIA 3. februára (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako siedmy zvíťazil za 124 minút tesne 6:3, 2:6, 7:6 (4) nad Čechom Lukášom Rosolom v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Garanti Koza Open v bulharskej Sofii.

V rozhodujúcom sete pritom prehrával 2:5 na gemy. V tajbrejku odskočil na 3:0 s jedným minibrejkom a potom upravil z 3:1 na 5:1. Súper ešte znížil na 4:5, ale Kližan následne zvládol oba body pri svojom podaní. Držiteľ troch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne je vo svojom prvom štvrťfinále od septembra, keď si vo francúzskom Metz dokonca zahral semifinále a nestačil v ňom na domáceho Gillesa Simona (dvakrát 4:6).

Dvadsaťšesťročný Petržalčan Kližan, 44. v renkingu, znížil proti tridsiatnikovi Rosolovi (46.) v bilancii zo vzájomných súbojov na 1:2. Podľahol mu v sezóne 2009 na antuke v Ostrave (6:4, 2:6, 4:6) a čerstvejšie minulý rok v marci na "harde" v kalifornskom Indian Wells (6:4, 0:6, 3:6). Medzi najlepšími ôsmimi v bulharskej metropole bude v piatok čeliť úspešnému z duelu Thiemo De Bakker (Hol.) - Andreas Seppi (Tal.-4).

"Bol to náročný zápas od začiatku do konca. V prvom sete som dominoval - či už to bol servis alebo údery zozadu, takže to bolo fajn. Druhý set bol z mojej strany trochu horší, bol som slabší na nohách, čo Rosol využil na vyrovnanie. V treťom sete som už prehrával 2:5. Vtedy som veľmi zabojoval, šťastena bola pri mne a napokon som to v tajbrejku super zvládol. Z vybojovaného víťazstva mám veľkú radosť, ideme ďalej, štvrťfinále v piatok predo mnou. Začínajú sa rozdeľovať väčšie body a teraz to bude dôležité. Ďakujem fanúšikom za podporu," uviedol Kližan prostredníctvom svojej facebookovej prezentácie.

Zverenec Martina Hromeca Kližan v pondelok proti domácemu držiteľovi voľnej karty Aleksandarovi Lazovovi dosiahol svoj prvý singlový zápasový úspech od 12. októbra, keď v Šanghaji prekonal domáceho Ce Čanga 7:6 (8), 6:2 (vzápätí prehral so srbským lídrom hodnotenia Novakom Djokovičom 2:6, 1:6).