Meniny má: Beáta

Čepelová podľahla sedmičke 'pavúka', vypadla aj Hantuchová

Autor: SITA, 29. februára 2016 12:05, aktualizované: 29. februára 2016 15:47
Slovenská tenistka Jana Čepelová v prvom kole na turnaji v Kuala Lumpur podľahla Taiwančanke Chsieh Su-wej. Daniela Hantuchová mala v súboji proti Kurumi Narovej tri mečbaly, ale ani jeden nepremenila a napokon prehrala. Z postupu do druhého kola sa naopak tešila Kristína Kučová.
Jana Čepelová Slovenská tenistka Jana Čepelová. Foto: archívne, SITA/AP
KUALA LUMPUR 29. februára (WebNoviny.sk) - Slovenské tenistka Jana Čepelová a Daniela Hantuchová neprešli cez prvé kolo na na turnaji WTA International v malajzijskom Kuala Lumpur. Z postupu sa tešila iba Kristína Kučová.

Odporúčame:

Cibulková poskočila v rebríčku, Djokovič zatiaľ nemá rekord

Nad sily Čepelovej bola taiwanská sedmička "pavúka" Chsieh Su-wej, Slovenka jej podľahla za 84 minút dvakrát 4:6. Dvadsaťdvaročná Košičanka v prvom vzájomnom stretnutí na okruhu s 30-ročnou súperkou ako prvá stratila podanie a celkovo ponúkla 10 takýchto príležitostí vrátane dvoch v záverečnom geme zápasu. Taiwančanka využila polovicu z nich. Čepelová sa dostala k štyrom brejkbalom, premenila tri, ale ani takáto úspešnosť k víťazstvu neviedla.

Hantuchová prehrala z troch mečbalov

Hantuchová prehrala za 3:19 h extrémne tesne 4:6, 7:6 (4), 6:7 (10) s Japonkou Kurumi Narovou. V tajbrejku rozhodujúceho setu nezužitkovala tri mečbaly. Predtým v tomto dejstve viedla 5:3 na gemy, pričom v piatej aj siedmej hre mala po tri jednotlivé šance dosiahnuť brejkovú "poistku". Navyše, pri skóre 5:5 nepremenila štyri príležitostí na príjme, tri v rade.

V konečnom dôsledku doplatila Hantuchová aj na to, že neťažila z náskoku 4:2 na gemy v úvodnej časti. V druhom sete síce pustila Narovú z 5:3 do tajbrejku, ale ešte si vynútila pokračovanie. Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová, momentálne 170. v renkingu, čaká na úspech v "main draw" na hlavnej profesionálnej úrovni od 21. júla 2015, keď v Istanbule zdolala domácu Caglu Büyükakcayovú.

Kučová s prvým úspechom na hlavnej úrovni po 10 mesiacoch

Kučová zvíťazila nad rovnako nenasadenou Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou za 103 minút 7:6 (4), 6:4. Dosiahla svoj premiérový zápasový úspech v "main draw" na hlavnej profesionálnej úrovni od vlaňajšieho 6. apríla, keď si ako kvalifikantka poradila v 1. kole na zelenej antuke v americkom Charlestone s Chorvátkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou.

"Obe sme si dnes pomáhali servisom, viac-menej sme si ho držali. Na kurte bolo extrémne teplo a zároveň aj vlhko, takže každá loptička bola bojom so súperkou i podmienkami. Som rada, že idem ďalej na turnaji WTA. Určite to bude náročné aj v ďalšom zápase. Súperku však poznám, pokúsim sa čo najlepšie pripraviť," uviedla Kristína Kučová pre agentúru SITA.

Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka K. Kučová, 139. vo svetovom rebríčku bude v osemfinále hrať proti premožiteľke Čepelovej. Ázijčanka má proti mladšej zo sestier Kučových štatistiku 1:0, pred necelými troma rokmi ju prekonala na "harde" pod strechou v Luxemburgu tesne 4:6, 7:6 (2), 6:3.

Víťazka súťaže junioriek z newyorských grandslamových US Open 2007 "Kika" Kučová dosiaľ najvyššie bola na 103. priečke v seniorskom renkingu už k 3. augustu 2009. Aktuálne má istotu 30 bodov a prémie 3400 USD brutto. Nad čiaru v Kuala Lumpur sa zmestila ako posledná z aktérok bez voľnej karty či kvalifikačnej skúsenosti.

Dvojhra - 1. kolo:
Chsieh Su-wej (Taiw.-7) - Jana Čepelová (SR) 6:4, 6:4 za 84 minút
Kurumi Narová (Jap.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:4, 6:7 (4), 7:6 (10) za 199 minút
Kristína Kučová (SR) - Stefanie Vögeleová (Švaj.) 7:6 (4), 6:4 za 103 minút