Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Kristína Kučová postúpila v Kuala Lumpur do štvrťfinále

Autor: SITA, 2. marca 2016 15:39
Kristína Kučová Slovenská tenistka Kristína Kučová. Foto: archívne, SITA/AP
KUALA LUMPUR 2. marca (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Kristína Kučová postúpila už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International v malajzijskom Kuala Lumpure. V stredajšom osemfinálovom zápase zdolala za 111 minút 6:1, 3:6, 6:3 sedmičku "pavúka" Chsieh Su-wej z Taiwanu, ktorá v pondelok premohla inú Slovenku Janu Čepelovú dva razy 6:4.

"Do stavu 6:1, 2:0 som bola lepšia ako súperka. Potom som však tesným ´autom´ nevyužila brejkbal na 3:0, Chsieh sa dostala do zápasu a sily sa vyrovnali. Začalo jej to tam padať a ja som sa viackrát unáhlila. Pomohla mi 10-minútová prestávka medzi druhým a tretím setom vzhľadom na teplo. Trochu som sa schladila, bojovala som o každý gem a napokon to vyšlo. Teším sa z postupu," uviedla pre agentúru SITA Kristína Kučová, predvlani v júli semifinalistka na antuke v rumunskej Bukurešti. Vtedy v 1. kole premohla krajanku Karolínu Schmiedlovú, medzi najlepšími štyrmi nestačila na Talianku Robertu Vinciovú.

Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka K. Kučová, 139. vo svetovom rebríčku, vrátila 30-ročnej Chsieh Su-wej (69.) prehru z jediného doterajšieho vzájomného súboja z "hardu" pod strechou v Luxemburgu. Taiwančanka sa v Kuala Lumpure radovala zo singlového titulu v sezóne 2012.

S Karolínou Pondušovou spolupracujúca mladšia zo sestier Kučových nadviazala na svoj pondelňajší premiérový zápasový úspech v "main draw" na hlavnej profesionálnej úrovni od vlaňajšieho 6. apríla. Vo štvrťfinále ju v piatok bude čakať víťazka duelu japonskej kvalifikantky Risy Ozakiovej s ukrajinskou dvojkou turnaja Elinou Svitolinovou, ktorá je pod dohľadom belgickej niekdajšej jednotky počítačového poradia Justine Heninovej a má zázemie v trnavskej Empire Tennis Academy.

Víťazka súťaže junioriek z newyorských grandslamových US Open 2007 "Kika" Kučová dosiaľ najvyššie bola na 103. priečke v seniorskom renkingu už k 3. augustu 2009. Aktuálne má istotu 60 bodov a prémie 6175 USD brutto. Nad čiaru v Kuala Lumpure sa zmestila ako posledná z aktérok bez voľnej karty či kvalifikačnej skúsenosti.