Kučová šokovala v Montreale, vyradila osmičku turnaja

Kristína Kučová
Slovenská tenistka Kristína Kučová. Foto: archívne, SITA/AP

MONTREAL 27. júla (WebNoviny.sk) – O veľké prekvapenie sa na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Coupe Rogers présentée par Banque Nationale v kanadskom Montreale (dotácia 2 714 413 USD, tvrdý povrch) postarala Slovenka Kristína Kučová.

Úspešná kvalifikantka vyradila ôsmu nasadenú Carlu Suárezovú-Navarrovú zo Španielska, nad ktorou v stredajšom stretnutí 2. kola zvíťazila za 148 minút 3:6, 6:4, 6:4. Kučová prehrávala v rozhodujúcom dejstve 1:3, ale otočila na 4:3 a potom v desiatom geme využila pri podaní súperky hneď prvý mečbal.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka, ktorá v Montreale vyhrala vrátane kvalifikácie štvrtý duel za sebou, sa v osemfinálovom 3. kole stretne s víťazkou súboja Dominika Cibulková (SR-11) – Eugenie Bouchardová (Kan.).

Dvojhra – 2. kolo:

Kristína Kučová (SR) – Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-8) 3:6, 6:4, 6:4 za 148 minút

Viac k osobe Carla Suárezová-NavarrováDominika CibulkováEugenie BouchardováKristína Kučová