Traja Slováci na Australian Open skončili, Lacko postúpil

Lukáš Lacko
Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: archívne, SITA/AP

MELBOURNE 11. januára (WebNoviny.sk) – Len Lukáš Lacko zo štvorice slovenských tenistov uspel v stredajšom 1. kole trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open na tvrdom povrchu v Melbourne. Zvíťazil nad Nemcom Jeremym Jahnom jasne 6:2, 6:3.

Jozef Kovalík podľahol Argentínčanovi Marcovi Trungellitimu dvakrát 3:6. Andrej Martin uhral iba dva gemy proti Srbovi Laslovi Djeremu – 0:6, 2:6. Norbert Gombos nezvládol podávanie na triumf v desiatom geme rozhodujúceho setu, nevyužil ani brejkbal v pätnástej hre a napokon podľahol Francúzovi Kennymu De Schepperovi tesne 4:6, 7:5, 7:9, duel trval 2:25 h.

Účastník 3. kola hlavnej singlovej súťaže na južnej pologuli v sezóne 2012 Lacko, aktuálne 122. vo svetovom rebríčku, bude v 2. kole kvalifikácie čeliť 33-ročnému Argentínčanovi Máximovi Gonzálezovi (150., najvyššie bol na 58. pozícii). Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko nasadený ako desiaty vedie v bilancii zo vzájomných duelov 1:0 po tom, ako predvlani v 1. kole hlavnej súťaže práve na tomto podujatí triumfoval 4:6, 6:2, 7:5, 6:7 (4), 6:1. Proti 26-ročnému Jahnovi (213.) hral premiérovo v kariére. Na Nemcovo prekonanie potreboval iba 66 minút.

Priamo v hlavnej súťaži dvojhry mužov si zo Slovákov na základe svojho renkingového postavenia pri uzávierke prihlášok zahrá Martin Kližan. Súpera na 1. kolo spozná v piatok.

Výsledky slovenských tenistov v stretnutiach 1. kola kvalifikácie Australian Open:

Lukáš Lacko (SR-10) – Jeremy Jahn (Nem.) 6:2, 6:3

Marco Trungelliti (Arg.) – Jozef Kovalík (SR-3) 6:3, 6:3

Laslo Djere (Srb.) – Andrej Martin (SR-24) 6:0, 6:2

Kenny De Schepper (Fr.) – Norbert Gombos (SR-27) 6:4, 5:7, 9:7