Šarapovová ide bez problémov do druhého kola Roland Garros

Maria Šarapovová
Ruská tenistka Maria Šarapovová zvíťazila nad avorukou kvalifikantkou Xeniou Pervakovou. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. mája (WEBNOVINY) – Ruská tenistka Maria Šarapovová nasadená ako siedma zvíťazila v pondelňajšom derby v 1. kole dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (25. mája – 8. júna, celková dotácia 25 018 900 eur, antuka) nad ľavorukou kvalifikantkou Xeniou Pervakovou, 156. v renkingu, za 61 minút suverénne 6:1, 6:2.

Miestna šampiónka zo sezóny 2012 Šarapovová bude v 2. kole čeliť bulharskej semifinalistke Wimbledonu 2010 Cvetane Pironkovovej (42.), s ktorou má štatistiku 4:0.

Všetko o Roland Garros nájdete —>>>

TU.

Dvadsaťsedemročná niekdajšia jednotka svetového rebríčka WTA Šarapovová vlani vo finále medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska prehrala s Američankou Serenou Williamsovou, teraz sa môžu stretnúť už vo štvrťfinále.