Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa US Open

Ôsmy deň na tenisovom turnaji US Open
Aleksandra Kruničová počas osemfinálového zápasu na US Open, v ktorom prehrala s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou 4:6, 6:4, 6:4.

NEW YORK 2. septembra (WEBNOVINY) – Na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku v pondelok skompletizovali štvrťfinálové dvojice.

Obhajkyňa víťazstva z ostatných dvoch rokov a celkovo päťnásobná šampiónka Američanka Serena Williamsová sa stretne s Taliankou Flaviou Pennettovou a Ruska Jeketerina Makarovová narazí na Bielorusku Viktoriu Azarenkovú.

Všetko o US OPEN nájdete

—-> TU

Britský tenista Andy Murray bude vyzývateľom lídra svetového rebríčka Novaka Djokoviča zo Srbska vo štvrťfinále dvojhry na newyorských grandslamových US Open.

Zverenec francúzskej fedcupovej kapitánky Amélie Mauresmovej prekonal v pondelňajšom osemfinále krajana svojej trénerky a vlastného renkingového suseda Jo-Wilfrieda Tsongu za 155 minút 7:5, 7:5, 6:4. V druhom aj treťom sete pritom zaostával o brejk.

Obrazom: Ôsmy deň na tenisovom turnaji US Open

Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič 22. raz v rade postúpil do grandslamového štvrťfinále. V pondelok si v osemfinálovom 4. kole dvojhry na newyorských US Open poradil s Nemcom Philippom Kohlschreiberom za 123 minút bez vážnejších problémov 6:1, 7:5, 6:4.

Bieloruska Viktoria Azarenková počas osemfinálového zápasu na US Open, v ktorom vyhrala nad Aleksandrou Kruničovou 4:6, 6:4, 6:4.