Hantuchová postúpila do osemfinále štvorhry vo Wu-chane

Dominika Cibulková postúpila v Tokiu do druhého kola, Hantuchová končí
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová (na fotografii) prehrala v utorkovom súboji prvého kola na turnaji Pan Pacific Open v japonskom Tokiu s bratislavskou rodáčkou s austrálskym pasom Jarmilou Gajdošovou po veľkej bitke 2:6, 7:5, 5:7. Foto: SITA/AP

WU-CHAN 22. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Češka Barbora Záhlavová-Strýcová bez väčších problémov zvládli súboj úvodného kola štvorhry na turnaji WTA v čínskom Wu-chane s domácimi držiteľkami voľnej karty Ja-fan Wang, Lin Ču za 57 minút 6:4, 6:1.

Víťazky majú istotu 105 bodov do príslušného rebríčka a spoločného šeku na 8020 amerických dolárov. V osemfinálovom 2. kole ich čaká favorizovaná americká dvojica Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová nasadená ako tretia.

Výsledok pondelkového stretnutia 1. kola štvorhry na tenisovom turnaji WTA Premier Dongfeng Motor Wuhan Open v čínskom Wu-chane

(dotácia 2 440 070 USD, tvrdý povrch):

Daniela Hantuchová, Barbora Záhlavová-Strýcová (SR/ČR) – Ja-fan Wang, Lin Ču (Čína) 6:4, 6:1 za 57 minút