Obrazom: Najkrajšie momenty z desiateho dňa Australian Open

Najkrajšie momenty z desiateho dňa Australian Open
Srbský tenista Novak Djokovič počas štvrťfinálového zápasu na Australian Open, v ktorom hladko zdolal Kanaďana Milosa Raonica za 120 minút 7:6 (5), 6:4, 6:2. Melbourne, 28. január 2015. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 28. januára (WEBNOVINY) – V stredu sa na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open rozhodlo o ďalších semifinalistoch mužskej i ženskej dvojhry.

Všetky správy z Australian Open nájdete

—-> TU.

Z pavúka singlovej súťaže už vypadlo aj posledné slovenské želiezko v ohni. Dominika Cibulková prehrala s líderkou svetového rebríčka Serenou Williamsovou za 65 minút dvakrát 2:6. Miestna šampiónka zo sezón 2003, 2005, 2007, 2009, 2010 sa v semifinále stretne s krajankou, ešte len 19-ročnou Madison Keysovou, ktorá v stredu vyprevadila z turnaja jej sestru Venus.

Sobotňajšie finále bude americko-ruskou záležitosťou, keďže v utorok si postup do semifinále vybojovali Maria Šarapovová a Jekaterina Makarovová.

Obrazom: Štvrťfinálový zápas medzi Serenou a Dominikou

Semifinále si zahrá aj obhajca trofeje Stan Wawrinka, ktorý hladko v troch setoch vyradil Japonca Keia Nišikoriho. Švajčiar sa o finále pobije s lídrom svetového rebríčka Novakom Djokovičom. Srbský tenista takisto nestratil ani set a Kanaďana Milosa Raonica zdolal za 120 minút 7:6 (5), 6:4, 6:2. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili český tenista Tomáš Berdych a Brit Andy Murray.

Slovensko bude mať na úvodnom grandslamovom turnaji roka zastúpenie vo štvrťfinále dvojhry dievčat a aj v semifinále debla chlapcov. Tereza Mihalíková zvíťazila v zápase osemfinálového 3. kola dvojhry junioriek nad domácou Sarou Tomicovou za 121 minút 7:5, 2:6, 6:2 a o jedno kolo prekonala svoj miestny aj celkový rekord na Majors zo sezóny 2014. Vlani bola aj vo finále štvorhry dievčat na newyorských US Open s Bieloruskou Verou Lapkovou.

Nasadené osmičky chlapčenskej deblovej súťaže Alex Molčan a Poliak Hubert Hurkacz zvíťazili vo štvrťfinále štvorhry juniorov nad favorizovanými dvojkami pavúka, Američanom Williamom Blumbergom a Brazílčanom Orlandom Luzom, za 66 minút 6:2, 7:6 (2). S turnajom sa rozlúčila Viktória Kužmová, ktorá prehrala v stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry junioriek s Američankou Raveenou Kingsleyovou nasadenou ako jedenástou za 59 minút 4:6, 1:6.