Schmiedlová v Miami skončila, nestačila na Poľku Radwanskú

Karolína Schmiedlová
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová. Foto: SITA/AP

MIAMI 26. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open v americkom Miami na Floride so siedmou nasadenou poľskou súperkou Agnieszkou Radwanskou za 101 minút 4:6, 5:7. Pre hráčky to bol prvý vzájomný duel.

Schmiedlová nezačala ideálne, prehrala si dve podania a zakrátko zaostávala už 0:3. Potom síce získala jeden rebrejk a následne upravila na 2:4, ale skúsenejšia protivníčka napokon dotiahla prvý set do víťazného konca.

V druhom dejstve 20-ročná Košičanka síce viedla 2:0, ale Radwanská šnúrou víťazných gemov otočila na 4:2. Slovenka sa potom odhodlala k obratu a naklonila misky váh na svoju stranu (5:4). Za stavu 5:5 však Schmiedlová prehrala svoj servis a Radwanská čistou hrou dopodávala k postupu do ďalšieho kola.

Karolína Schmiedlová si za svoje vystúpenie v Miami pripíše 35 bodov do singlového rebríčka a odnesie prémiu vo výške 17 100 amerických dolárov.

Výsledky štvrtkových stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open v americkom Miami na Floride (tvrdý povrch Laykold, dotácia 5 381 235 USD):