Obrazom: Najkrajšie momenty ženského semifinále Wimbledonu

Najkrajšie momenty ženského semifinále Wimbledonu
Španielka Garbine Muguruzová-Blancová počas zápasu semifinále Wimbledonu proti Poľke Agnieszke Radwanskej, ktorú zdolala 6:2, 3:6, 6:3. Londýn, 9. júl 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 9. júla (WEBNOVINY) – Americká líderka renkingu tenistiek Serena Williamsová a španielska debutantka v takejto fáze na veľkej štvorke Garbine Muguruzová-Blancová sa v sobotu o 15.00 h SELČ stretnú vo finále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

Serena vo štvrtkovom semifinále zvíťazila nad Ruskou Mariou Šarapovovou nasadenou ako štvrtou v ich jubilejnom 20. vzájomnom súboji za 79 minút 6:2, 6:4. Rivalku zdolala 17. raz v rade, má proti nej bilanciu 18:2.

Muguruzová-Blancová si v úvodnom semifinále poradila s poľskou finalistkou Wimbledonu 2012 Agnieszkou Radwanskou za 115 minút 6:2, 3:6, 6:3. Nepykala za to, že z náskoku 6:2, 3:1 pustila skúsenejšiu súperku do tretieho setu a dokonca k brejku v jeho úvode.

Výsledky semifinále dvojhry žien na Wimbledone:

Muguruzová si zahrá prvé veľké finále, narazí na Serenu

Dvadsaťjedenročná dvadsiatka svetového rebríčka WTA Muguruzová-Blancová má proti 33-ročnej Serene skóre 1:2. Prehrala s ňou v 2. kole melbournských Australian Open 2013 aj v osemfinále AO 2015, prekonala ju v 2. kole parížskeho Roland Garros 2014. Na tráve budú bojovať prvý raz.