Rybáriková v New Havene skončila, finále neobháji

Magdaléna Rybáriková

NEW HAVEN 26. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Premier v americkom New Havene (dotácia 754 163 USD, tvrdý povrch Deco-Turf II) v 2. kole dvojhry. Úspešná kvalifikantka Rybáriková (79. v renkingu WTA) v utorkovom súboji nestačila na Francúzku Caroline Garciovú (36.) a za 94 minút jej podľahla 6:7 (5), 4:6.

Vo vyrovnanom stretnutí 26-ročná Slovenka trikrát prišla o svoje podanie. Rozhodujúcim spôsobom jej 21-ročná Francúzka ušla z 2:2 na 4:2 v druhom sete. Za stavu 5:4 sa „čistou“ hrou dopodávala k víťazstvu.

Rybáriková obhajovala v New Havene finálovú účasť spred roka. Teraz si z turnaja v americkom štáte Connecticut odnáša prémiu 10 366 USD pred zdanením a 55 bodov do rebríčka. Rybáriková v New Havene zvládla tri kolá kvalifikácie aj prvé kolo hlavnej súťaže. V „online“ verzii svetového rebríčka WTA momentálne figuruje na 70. mieste.