Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Video: Nový úder Rogera Federera dostal vlastné pomenovanie

Autor: SITA, 1. septembra 2015 19:25
Švajčiarsky tenista si nový úder skúšal najskôr zo žartu len na tréningoch, vo finále turnaja ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati ním však zaskočil Srba Novaka Djokoviča.
Roger Federer Švajčiar Federer dal úderu spolu s realizačným tímom neoficiálne označenie Sneaky Attack By Roger (SABR). Foto: SITA/AP
NEW YORK 1. septembra (WEBNOVINY) - "Sneaky Attack By Roger" (SABR) - taký názov dostala nová úderová zbraň švajčiarskeho tenistu Rogera Federera, return halfvolejom po vbehnutí spoza základnej čiary do značnej hĺbky dvorca až kdesi na polcestu k sieti.

Predmetný "Federerov náhly výpad" mal premiéru pred dvoma týždňami na turnaji ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati. Švajčiar ním zaskočil viacerých súperov vrátane Srba Novaka Djokoviča vo finále. Neoficiálne označenie potom vymyslel spolu so svojím realizačným tímom.

VŠETKO O US OPEN"Skúšal som to na tréningoch najprv prevažne zo žartu. Proboval som to však znova, znova a znova a ukázalo sa, že mi to nerobí priveľké problémy," povedal podľa magazínu Tennis Federer.

"Niekomu to môže narušiť rytmus pri podaní a možno trochu aj brnkať na psychiku. Navyše, ak sa úspešnosť pohybuje nad 50 percent, niet dôvodu nerobiť to pomerne často. Samozrejme, potrebujem si vyhodnocovať, kedy je vhodná chvíľa. Teší ma však, že keď to skúšam, nevyznievam nejako smiešne. Pre mňa je to aj zábava," skonštatoval Federer, ktorý teraz môže skúšať "sabrovať" na newyorských US Open. Začne v utorok proti Argentínčanovi Leonardovi Mayerovi.

Video: Nový úder Rogera Federera


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety