Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Viliam

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Video: Nový úder Rogera Federera dostal vlastné pomenovanie

Autor: SITA, 1. septembra 2015 19:25
Švajčiarsky tenista si nový úder skúšal najskôr zo žartu len na tréningoch, vo finále turnaja ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati ním však zaskočil Srba Novaka Djokoviča.
Roger Federer Švajčiar Federer dal úderu spolu s realizačným tímom neoficiálne označenie Sneaky Attack By Roger (SABR). Foto: SITA/AP
NEW YORK 1. septembra (WEBNOVINY) - "Sneaky Attack By Roger" (SABR) - taký názov dostala nová úderová zbraň švajčiarskeho tenistu Rogera Federera, return halfvolejom po vbehnutí spoza základnej čiary do značnej hĺbky dvorca až kdesi na polcestu k sieti.

Predmetný "Federerov náhly výpad" mal premiéru pred dvoma týždňami na turnaji ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati. Švajčiar ním zaskočil viacerých súperov vrátane Srba Novaka Djokoviča vo finále. Neoficiálne označenie potom vymyslel spolu so svojím realizačným tímom.

VŠETKO O US OPEN"Skúšal som to na tréningoch najprv prevažne zo žartu. Proboval som to však znova, znova a znova a ukázalo sa, že mi to nerobí priveľké problémy," povedal podľa magazínu Tennis Federer.

"Niekomu to môže narušiť rytmus pri podaní a možno trochu aj brnkať na psychiku. Navyše, ak sa úspešnosť pohybuje nad 50 percent, niet dôvodu nerobiť to pomerne často. Samozrejme, potrebujem si vyhodnocovať, kedy je vhodná chvíľa. Teší ma však, že keď to skúšam, nevyznievam nejako smiešne. Pre mňa je to aj zábava," skonštatoval Federer, ktorý teraz môže skúšať "sabrovať" na newyorských US Open. Začne v utorok proti Argentínčanovi Leonardovi Mayerovi.

Video: Nový úder Rogera Federera


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety