Slovák Klein zabojuje na US Open o semifinále debla juniorov

NEW YORK 10. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Lukáš Klein a Čech Patrik Rikl zvíťazili v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola štvorhry juniorov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku nad tandemom Čchung Jun-seong, Hong Seong-čchan z Kórejskej republiky.

Súperi, nasadení ako tretí, podľahli česko-slovenskej dvojici za 69 minút dva razy 7:5. Klein a Rikl sa vo štvrtok vo štvrťfinále deblovej súťaže chlapcov stretnú s domácim párom Brandon Holt, Riley Smith.

Menej šťastia mala Slovenka Tereza Mihalíková, ktorá spolu s Bieloruskou Verou Lapkovou nestačili ruskej dvojici Anna Kalinská a Anastasia Potapovová za 99 minút tesne 6:3, 5:7, 7:10 (zápasový tajbrejk).

Mihalíková predtým v rovnaký deň nezvládla osemfinále 3. kola singlovej súťaže dievčat, keď prehrala s domádou Francescou Di Lorenzovou 6:7 (4), 3:6.

Obrazom: Najkrajšie momenty desiateho dňa na US Open

Súhrn stredajších výsledkov slovenských tenistov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku

(31. augusta – 13. septembra, celková minimálna dotácia 42,253 milióna USD, tvrdý povrch):

Dvojhra junioriek – 3. kolo (osemfinále):

Francesca Di Lorenzová (USA) – Tereza Mihalíková (SR-4) 7:6 (4), 6:3 za 132 minút

Vera Lapková (Biel.-13) – Viktória Kužmová (SR) 6:1, 6:3 za 69 minút

Štvorhra juniorov – 2. kolo (osemfinále):

Lukáš Klein, Patrik Rikl (SR/ČR) – Čchung Jun-seong, Hong Seong-čchan (Kór. rep.-3) 7:5, 7:5 za 69 minút

Štvorhra junioriek – 2. kolo (osemfinále):

Viktória Kužmová, Alexandra Pospelovová (SR/Rus.) – Destanee Aiavová, Olivia Tjandramuliová (Aus.) 6:4, 6:2 za 54 minút

Anna Kalinská, Anastasia Potapovová (Rus.) – Vera Lapková, Tereza Mihalíková (Biel./SR-3) 3:6, 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 99 minút

Štvrtkový program slovenských tenistov na US Open v New Yorku:

Štvorhra juniorov – štvrťfinále:

Lukáš Klein, Patrik Rikl (SR/ČR) – Brandon Holt, Riley Smith (USA) / druhý zápas na dvorci č. 10 (začiatok približne po 19.30 h SELČ)

Štvorhra junioriek – štvrťfinále:

Viktória Kužmová, Alexandra Pospelovová (SR/Rus.) – Katharina Hobgarská, Irina Šimanovičová (Nem./Biel.) / prvý zápas na dvorci č. 9 (začiatok o 18.00 h SELČ)