Meniny má: Ladislav, Ladislava

Lukáš Lacko získal svoj deviaty challengerový titul

Autor: SITA, 27. septembra 2015 16:57, aktualizované: 27. septembra 2015 19:57
Slovenský tenista Lukáš Lacko vo finálovom zápase na turnaji v Izmire porazil Rumuna Mariusa Copila 6:3, 7:6.
Lukáš Lacko Lukáš Lacko triumfoval na turnaji v Izmire aj v roku 2011. Foto: SITA/AP
IZMIR 27. septembra (WebNoviny.sk) - Lukáš Lacko sa stal víťazom tenisového turnaja série ATP Challenger Tour v tureckom Izmire. Vo finále si slovenský tenista nasadený ako štvrtý poradil s nenasadeným Rumunom Mariusom Copilom za 84 minút 6:3, 7:6 (5).

Lacko zvládol koncovku tajbrejku druhého setu, keď mu pri druhom mečbale pomohol súper - zahral forhendom do siete. Vo vyrovnanom zápase jeho slovenský víťaz odvrátil všetky štyri brejkbaly súpera, sám prerazil Rumunovo podanie jedenkrát. "Prvá trofej pre môjho syna Lucasa a určite nie posledná. Ďakujem rodine za podporu," napísal Lukáš Lacko na svojom facebookovom konte po triumfe v Izmire. Lacko je od mája tohto roku otcom prvorodeného synčeka.

Dvadsaťsedemročný piešťanský rodák Lacko (112. v renkingu) po sérii nevydarených turnajov v Turecku zabral naplno a rozšíril zbierku svojich titulov z challengerovej úrovne podujatí ATP na deväť. V Izmire oprášil spomienky na rok 2011, keď na podujatí Folkart Izmir Cup tiež celkovo triumfoval.