Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Peter Velits je spokojný s tímom na Tour de France

Autor: SITA, 2. júla 2014 12:31
Peter Velits Peter Velits Foto: SITA/Tomáš Somr
BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Cyklista Peter Velits sa šiestykrát v kariére predstaví na cyklistických pretekoch Tour de France, ktoré sa začnú 5. júla v anglickom Leedse a vyvrcholia o tri týždne neskôr na tradičnom mieste na parížskych Elyzejských poliach. Na 29-ročného Púchovčana čaká premiérový štart v drese tímu BMC Racing.

Všetky správy z Tour de France nájdete -----> TU"Som trocha nervózny, Tour sú predsa len najväčšie preteky v sezóne, na ktoré sa človek veľmi teší. Viem, čo ma čaká. Človek má vždy očakávania, ako to dopadne. Na Tour chodím veľmi rád," povedal pred odchodom do Leedsu Peter Velits.


Cieľom tímu je aj jedno etapové víťazstvo

Kapitánom BMC na Tour bude Tejay van Garderen z USA, Velits mu spoločne s ďalším Američanom Petrom Stetinom, Kolumbijčanom Darwinom Atapumom, Nemcom Marcusom Burghardtom, Francúzom Amaelom Moinardom, Talianom Danielom Ossom, Švajčiarom Michaelom Schärom a Belgičanom Gregom van Avermaetom budú pomáhať na ceste za čo najlepším umiestnením. Van Garderen by mal skončiť čo najvyššie v celkovom poradí, cieľom tímu je aj jedno etapové víťazstvo.

Odporúčame aj:

Peter Velits ide šiesty raz na Tour de France

Martin Velits sa nedostal do nominácie na Tour de France"Máme v tíme Tejaya, ktorý je kvalitný, perspektívny pretekár a náš líder. Tím postavili okolo neho, podľa mňa vybrali veľmi dobré družstvo, sú v ňom traja silní jazdci na rovinách, vrchári i univerzáli. Zároveň nám vedenie už dávnejšie prízvukovalo, že každý dostane v prípade možnosti svoju šancu zabojovať o vlastný úspech," povedal Peter Velits. Dvadsaťdeväťročný Púchovčan by chcel na pretekoch okrem pomoci Garderenovi aj vylepšiť svoje osobné etapové maximum, ktorým bolo tretie miesto.


Trať 101. ročníka je veľmi zaujímavá

Popri americkom lídrovi tímu sa môže dostať aj na dobré priečky v celkovom poradí. Pokojne sa môže stať, že vzhľadom na vývoj pretekov sa stane aj lídrom tímu. "Tento rok sme jazdili pre Tejaya na Paríž - Nice, ale mal zdravotné problémy, preto som dostal štatút lídra. Vtedy sa mi darilo, ale Tour sú iné preteky. Najradšej by som bol, ak by sa darilo Tejaovi a dosiahol správny výsledok," priznáva čerstvý majster Slovenska v časovke.

Obrazom: Cyklisti a tímy na Tour de France 2014


Trať 101. ročníka je veľmi zaujímavá. Úvod bude v Anglicku, potom čakajú pretekárov v piatej etape náročné úseky na kockách na severe Francúzska, ďalej postupne ťažké kopce v okolí Mulhouse, Alpy a na záver Pyreneje. "V itinerári je viacero zaujímavých etáp. Jedna z kľúčových bude piata na kockách, kde môže každý stratiť i získať. Už prvý týždeň bude preto zaujímavý. Kopce pri Mulhouse nie sú síce vysoké, ale nie je tam ani kúsok roviny a sú náročné. Dôležitý bude posledný týždeň v Pyrenejach," myslí si Peter Velits.

Majster sveta do 23 rokov zo sezóny 2007 Peter Velits pri svojej premiére na TdF v roku 2008 skončil na 58. priečke, o rok neskôr bol 32., po zranení zo sezóny 2010 prišiel v ročníku 2011 do cieľa v Paríži na 19. pozícii, pred dvoma rokmi mu patrilo 27. miesto a vlani dosiahol 25. stupienok. Za najväčších favoritov tohtoročných pretekov považuje dvojicu Christopher Froome a Alberto Contador. "Do Paríža sa však môže udiať veľa vecí. Nestavil by som na nikoho, ale oni sú vďaka silným tímom najväčšími favoritmi. Pre divákov to bude zaujímavé, každý môže mať lepšie i horšie preteky. Súboj bude otvorený," doplnil Peter Velits.

Pridajte sa k nám na Facebooku

ZAHRAJTE SA NA SAGANA!
Vyhnite sa prekážkam a dorazte až do Paríža!TRASA 103. ROČNÍKA TOUR DE FRANCE

>>> PROGRAM, VÝSLEDKY A PROFILY ETÁP

>>> TÍMY A ICH AMBÍCIE

>>> ZAUJÍMAVÉ ČÍSLA 103. ROČNÍKA TdF

KONEČNÉ PORADIE PO 21. ETAPEAnketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety