Obrazom: Sagan zapríčinil hromadný pád, na zemi bol prvý

Sagan v závere 19. etapy spadol, vyhral Navardauskas
Do pádu pred cieľom 19. etapy 101. ročníka Tour de France sa zaplietol aj novozélandský cyklista Jack Bauer. Foto: SITA/AP

BERGERAC 25. júla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa ani v 19. etape nedočkal svojho prvého triumfu na 101. ročníku Tour de France. Na mokrej ceste tesne pred cieľom zavinil hromadný pád pelotónu, keď išiel k zemi prvý a za ním postupne popadali aj ďalší jeho súperi.

Všetky informácie z Tour de France nájdete

—–> TU

Sagan má na tohtoročnej „starej dáme“ na konte štyri druhé, jedno tretie, ale aj tri štvrté a jedno piate miesto. Priorita je však tretie dekorovanie v zelenom pod Víťazným oblúkom. „Verím, že to už do Paríža dotiahnem v zelenom drese. To bol môj hlavný cieľ pre túto Tour de France,“ povedal líder tímu Cannondale.

V piatok sa z etapového víťazstva tešil litovský cyklista Ramunas Navardauskas z tímu Garmin-Sharp, ktorý ušiel z pelotónu približne 11 kilometrov pred cieľom a svoj únik doviedol do víťazného konca. Litva sa stala ôsmou krajinou, ktorej pretekár dokázal vyhrať etapu na tohtoročnej Tour de France.

„Som šťastný, lebo sa mi splnil detský sen. Toto víťazstvo však patrí celému nášmu tímu vrátane ľudí, ktorí sa o mňa počas Tour starajú, aby som bol v čo najlepšej kondícii,“ povedal v prvom televíznom rozhovore Navardauskas.

S odstupom siedmich sekúnd prišiel do cieľa na druhom mieste Nemec John Degenkolb (Giant-Shimano) a tretí bol nórsky šprintér Kaťuše Alexander Kristoff.

Obrazom: Piatková etapa Tour de France