Obrazom: V poslednej etape sa pilo šampanské, Sagan sa bavil

Záverečná etapa 101. ročníka Tour de France
Víťaz 101. ročníka Tour de France VIncenzo Nibali a víťaz bodovacej súťaže Peter Sagan počas záverečnej etapy z Évry do Paríža. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 27. júla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v záverečnej etape 101. ročníka Tour de France skvelé deviate miesto, Špurtérsky súboj na Elyzejských poliach v Paríži vyhral Nemec Marcel Kittel.

Všetky informácie z Tour de France nájdete

—–> TU

Skvelý špurtér tímu Giant-Shimano triumfoval pred Nórom Alexandrom Kristoffom (Kaťuša) a Ramunasom Navardauskasom (Garmin-Sharp) z Litvy a štvrtý raz v tomto ročníku TdF sa tešil z etapového víťazstva. Týmto súčtom 26-ročný rodák z Arnstadtu vyrovnal svoj výsledok z vlaňajška, keď na „Starej dáme“ rovnako vyhral štyri etapy a tiež triumfoval aj v parížskom závere.

Sagan sa vydal na posledné kilometre 101. ročníka cyklistických pretekov na špeciálne pripravenom bicykli. Jeho tím Cannondale mu ho zhotovil do trblietavo zelených farieb. V úvode nedeľňajšej etapy sa už tradične pilo aj šampanské na počesť víťaza Vincenza Nibaliho.

Obrazom: Sagan mal v poslednej etape Tour superbicykel

Slovenský kapitán tímu Cannondale zavŕšil na TdF „zelený hetrik“, keď suverénne vyhral bodovaciu súťaž. Jeho konečný zisk v boji o zelené tričko je 431 bodov, čím o 10 bodov prekonal svoj doteraz najlepší výsledok z roku 2012. Druhý v tejto súťaži Nór Alexander Kristoff zaostal za slovenským rivalom o priepastných 149 bodov. Jeho 431 bodov je zároveň bodovým rekordom od zavedenia súčasného systému hodnotenia bodovacej súťaže v roku 2012.

V celkovom poradí obsadil Sagan 60. priečku. Druhý slovenský pretekár na TdF 2014 Peter Velits z tímu BMC skončil na konečnom 27. miesto.

Obrazom: Záverečná etapa 101. ročníka Tour de France