UNICEF Bratislava tesne nezvládol zlatý set proti Istanbulu

Unicef Bratislava - Galatasaray Istanbul
Sprava: Martin Larsson, Peter Kašper z Bratislavy, Tomislav Čoskovič z Istanbulu a Matej Paták z Bratislavy počas 2. kola zápasu Vyzývacieho pohára mužov medzi Unicef Bratislava - Galatasaray Istanbul. Bratislava, 22. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Volejbalisti tímu Unicef Bratislava zvíťazili vo štvrtkovej odvete 2. kola Výzývacieho pohára nad tureckým mužstvom Galatasaray Istanbul v Hant aréne Pasienky 3:2 (30, -21, 21, -12, 12), ale so súťažou sa lúčia.

V prvom zápase totiž podľahli tomuto súperovi 0:3, takže o postupujúcom rozhodol tzv. zlatý set.

V ňom domáci prehrali tesne 15:17. Spočiatku mali manko 1:7, ale znížili na 3:7 a neskôr aj 6:9.

Cez 10:12 sa Unicef dokonca dostal na 13:13, koncovka dramatického súboja však pred 2100 divákmi lepšie vyšla hráčom Galatasaray Istanbul.

Vyzývací pohár mužov – 2. kolo – odveta:

Unicef Bratislava – Galatasaray Istanbul (Tur.) 3:2 (30, -21, 21, -12, 12), rozhodujúci „zlatý set“ 15:17 – prvý zápas 0:3, do 1/16-finále postúpil Galatasaray

136 minút, rozhodovali: Twardowski (Poľ.) a Fattah (Nem.), 2100 divákov

Zostava Unicefu: Kauliakamoa, Larsson, Kašper, Paták, Sunder, R. Nemec, liberá Hruboška a M. Kubš (T. Halanda, Končál, M. Hriňák, Benčič)

Emanuele Zanini (tréner Unicefu): „Som spokojný s tým, čo dnes naše družstvo predviedlo. Bol to veľmi dobrý duel v skvelej atmosfére a v ´normálnom´ zápase sme dokázali zdolať natoľko silný tím, akým je Galatasaray. Na druhej strane nás mrzí, že sme bolí blízko k postupu a nepodarilo sa nám to dotiahnuť. V zlatom sete sme však začali veľmi zle a prehrávali sme 1:7, čo sa ťažko doháňa. Myslím si, že rozhodli skúsenosti a výborný Nikolov, ktorý musel nastúpiť napriek tomu, že mal zlomený prst. Bez ohľadu na výsledok som hrdý na náš tím, ktorý ukázal charakter aj za nepriaznivého stavu.“

Sprava: Richard Nemec z Bratislavy, Vladimir Nikolov z Istanbulu a Joseph Sunder počas 2. kola zápasu Vyzývacieho pohára mužov medzi Unicef Bratislava - Galatasaray Istanbul. Bratislava, 22. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

Sprava: Vladimir Nikolov z Istanbulu, Peter Kašper a Joseph Sunder z Bratislavy počas 2. kola zápasu Vyzývacieho pohára mužov medzi Unicef Bratislava - Galatasaray Istanbul. Bratislava, 22. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Sprava: Joseph Kauliakamoa z Bratislavy a Tomislav Čoskovič z Istanbulu počas 2. kola zápasu Vyzývacieho pohára mužov medzi Unicef Bratislava - Galatasaray Istanbul. Bratislava, 22. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Joseph Sunder z Bratislavy, Erhan Dunge a Ulas Kiyak z Istanbulu počas 2. kola zápasu Vyzývacieho pohára mužov medzi Unicef Bratislava - Galatasaray Istanbul. Bratislava, 22. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger