Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Uhynula kosatka zabijak, Tilikum mal zdravotné problémy

Autor: SITA, 7. januára 2017 12:12
Samec je neslávne známy usmrtením viacerých ľudí, vrátane jeho cvičiteľky, ktorá prišla o život v roku 2010 počas zábavného vystúpenia.
Kosatka Tilikum Kosatka Tilikum mala na svedomí niekoľko ľudských životov. Foto: archívne, AP Photo/Magnolia Pictures
BRATISLAVA 7. januára (WebNoviny.sk) – V zábavnom parku SeaWorld vo floridskom Orlande uhynula kosatka dravá (Orcinus orca), ktorá bola neslávne známa pre usmrtenie viacerých ľudí a nakrútili o nej dokumentárny film Blackfish (2013).

Samec Tilikum zomrel v piatok vo veku približne 36 rokov. O jeho úmrtí informovali zástupcovia spoločnosti SeaWorld Entertaintment, pričom uviedli, že príčinu jeho smrti oznámia až po pitve.

Odporúčame:

Uhynula najstaršia známa kosatka GrannySamca chytili v roku 1983, keď mal približne 2 roky. Najprv žil v zajatí v zábavnom parku v Kanade odkiaľ ho v roku 1992 previezli do Orlanda. Neslávne známym sa stal pre usmrtenie svojej cvičiteľky Dawn Brancheau v roku 2010, keď ju utopil pred očami divákov počas zábavnej šou. Okrem nej Tilikum v roku 1991 zabil pracovníka spomínaného zábavného parku v Kanade a v roku 1999 zase turistu, ktorý sa aj napriek ochranke dostal v noci do jeho nádrže.

Ako uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení, kosatka mala vážne zdravotné problémy vrátane bakteriálnej infekcie pľúc. Tilikuma však nenahradia, keďže je prvou uhynutou kosatkou po tom, ako SeaWorld v marci oznámila, že kosatky už nebude naďalej množiť.

Spomínaný dokumentárny film, ktorý nakrútila Gabriela Cowperthaite, sa zameral na život Tilikuma a úmrtie Brancheau. Snímka poukazuje na to, že kosatky žijúce v zajatí sú agresívnejšie voči svojmu druhu aj voči ľuďom. Viacero hudobníkov pre film zrušilo svoje vystúpenia v zábavných parkoch SeaWorld a bojovníci za práva zvierat začali viac protestovať pred danými zariadeniami.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety