Titul majstrov sveta hokejistov do 20 rokov si v stredu v kanadskom Saskatoone vybojovali po druhý raz v histórii Američania. V mimoriadne kvalitnom a dramatickom finálovom dueli si americkí hokejisti poradili s domácimi Kanaďanmi 6:5 po predĺžení.
Do všeobecnej celosvetovej bezpečnostnej hystérie sa s novými opatreniami zapojí aj Kanada. Vláda totiž v súvislosti s nevydareným pokusom o atentát na americké lietadlo zavedie na všetkých hlavných letiskách skenery celého tela. V utorok o tom informovala kanadská vláda.
Kým veriaci západných cirkví slávia Troch kráľov, časť pravoslávnych a gréckokatolíkov v Rusku, na Ukrajine, v Bulharsku, Srbsku, ale aj dve tretiny pravoslávnych veriacich na Slovensku si dnes zasadli za štedrovečerný stôl.
Päťmesačné mláďatko pandy, ktoré sa volá Yun Zi sa hrá v ZOO v San Diegu.
Čilský motocyklista Francisco Lopez Contard na motorke Aprilia využil v stredu dôvernú znalosť trate z Copiaca do Antofagasty (670 km), na ktorej účastníci 32. ročníka prestížnej Rely Dakar 2010 museli absolvovať 483 km meraných úsekov, a časom 5:52:40 vyhral 5. etapu.