SSC Neapol - AS Rím
Manolo Gabbiadini (vpravo) z SSC Neapol prenasledovaný hráčmi AS Rím počas zápasu talianskej Serie A. Neapol, 15. október 2016. Foto: SITA/AP

RÍM 15. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti talianskeho vicemajstra SSC Neapol podľahli v sobotňajšom stretnutí 8. kola Serie A hráčom AS Rím 1:3. Za hosťujúcich „vlkov“ dvakrát skóroval kanonier Edin Džeko. Pre „Partenopei“ išlo o druhú prehru v rade – v uplynulom kole prehrali v Bergame s miestnou Atalantou 0:1.

Rimania sa vďaka víťazstvu posunuli na druhú priečku ligovej tabuľky práve pred Neapol. Slovenský kapitán SSC Neapol Marek Hamšík odohral 81 minút a potom ho vystriedal Poliak Piotr Zieliňski.

Hráči Pescary na domácej pôde remizovali s janovskou Sampdoriou 1:1. O oba góly stretnutia sa postaral obranca Pescary Hugo Campagnaro. V 12. min stretnutia otvoril skóre, keď po priamom kope súpera presnou hlavičkou prekonal vlastného brankára. O 11 minút skóroval opäť, ale už do správnej bránky – po rohovom kope znovu hlavičkou vyrovnal a stanovil konečný výsledok. V 50. min nepremenil pokutový kop domáci Gianluca Caprari.

Obhajca Scudetta Juventus Turín len tesne doma zvíťazil nad Udinese 2:1. Skóre stretnutia otvoril v 30. min mladý český stredopoliar v službách hostí Jakub Jankto, ale Juventus zásluhou dvoch presných zásahov Paula Dybalu otočil skóre stretnutia vo svoj prospech. Turínsky veľkoklub je na čele Serie A s pohodlným náskokom 5 bodov pred druhým AS Rím.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 8. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
Neapol – AS Rím 1:3 (0:1)

Góly: 58. Koulibaly – 43. a 54. Džeko, 86. Salah

Marek Hamšík (Neapol) hral do 81. min

Delfino Pescara – Sampdoria Janov 1:1 (1:1)

Góly: 23. Campagnaro – 12. Campagnaro (vlastný), ČK: 45. Coda (Pescara) po 2 ŽK

Norbert Gyömbér (Pescara) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí. Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý duel

Juventus Turín – Udinese 2:1 (1:1)

Góly: 43. a 51. Dybala (druhý z pok. kopu) – 30. Jankto

1. Juventus 8 7 0 1 17:5 21

2. AS Rím 8 5 1 2 19:10 16

3. Neapol 8 4 2 2 15:9 14

4. Lazio Rím 7 4 1 2 13:7 13

5. Chievo Verona 7 4 1 2 9:6 13

6. AC Miláno 7 4 1 2 12:10 13