Toronto Raptors, NBA, Chicago Bulls
Basketbalisti Chicaga v súboji s hráčom Toronta Amirom Johnsonom počas stredajšieho zápasu NBA, v ktorom 'býci' na palubovke súpera zvíťazili 116:103. Toronto, 25. marec 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 26. marca (WEBNOVINY) – Toronto je štvrtým tímom vo Východnej konferencii basketbalovej NBA, ktorý si zabezpečil miestenku v play-off. Nič na tom nezmenila ani stredajšia domáca prehra Raptors 103:116 so Chicagom, ktoré do Kanady pricestovalo už s istotou postupu do vyraďovacej časti. Tú majú v príslušnej konferencii aj Atlanta a Cleveland.

Víťazstvo Indiany vo Washingtone 103:101 sledoval okrem iných tiež futbalista Lionel Messi, ktorý na zápas zavítal so spoluhráčmi z argentínskej reprezentácie, na ktorú tam čaká v sobotu prípravný duel proti Salvádoru.

Basketbalisti Clevelandu vyhrali na palubovke Memphisu 111:89. O osude duelu sa rozhodlo najmä v úvode tretej štvrtiny, v ktorej Cavaliers premenili jedenásť z prvých trinástich streleckých pokusov. Houston pripravil New Orleans štvrtú prehru po sebe (95:93), k dispozícii už mal uzdraveného pivota Dwighta Howarda, ktorý sa po 26-zápasovej absencii vrátil do diania. Rockets pomohol k úspechu štyrmi bodmi a siedmimi doskokmi za 17 minút.

Po štyroch stretnutiach zakopla Oklahoma, ktorá prehrala v San Antoniu vysoko 91:130. Obhajcom prvenstva v NBA sa podarilo ubrániť rozbehnutého Russella Westbrooka, ktorý dal iba šestnásť bodov a z hry premenil len päť pokusov.