Na gól prihral slovenský reprezentant Marek Hamšík. Foto: SITA/AP

RÍM 10. mája (WEBNOVINY) – SSC Neapol remizoval v nedeľňajšom stretnutí 35. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na pôde Parmy 2:2.

Posledný tím ligovej tabuľky sa v 9. min ujal vedenia zásluhou Raffaeleho Palladina, ale hosťom sa podarilo v 28. min vyrovnať gólom Manola Gabbiadiniho, ktorému prihral slovenský reprezentant Marek Hamšík. Do prestávky sa skóre menilo ešte raz – do vedenia sa opäť dostali domáci presným zásahom Jorqueru z 33. min. Parma svoj náskok neudržala a v 72. rozhodol o deľbe bodov belgický legionár Dries Mertens.

Futbalisti Interu Miláno zvíťazili na ihrisku Lazia Rím 2:1. Domáci vyhrávali od 8. min gólom Candreva, no potom sa nechal v 24. min vylúčiť Mauricio a hostia o dve minúty vyrovnali z kopačky Hernanesa. Po zmene strán videl červenú kartu ďalší hráč Lazia – brankár Marchetti. Hostia následne nariadený pokutový kop nepremenili, ale mrzieť ich to nemuselo, keďže v 84. min rozhodol o zisku troch bodov pre Milánčanov svojím druhým presným zásahom Hernanes.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 35. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
Parma – SSC Neapol 2:2 (2:1)

Góly: 9. Palladino, 33. Jorquera – 28. Gabbiadini, 72. Mertens

Lukáš Haraslín bol na striedačke, Pavol Bajza (obaja Parma) nefiguruje v zápise o stretnutí. Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel.

Chiveo Verona – Hellas Verona 2:2 (2:2)

Góly: 9. Paloschi, 40. Pellissier (z pok. kopu) – 20. Juanito Gómez, 26. Toni

Cesena – Sassuolo 2:3 (2:0)

Góly: 15. Defrel, 29. Brienza – 48. Zaza, 51 Taider, 69. Missiroli

Palermo – Atalanta Bergamo 2:3 (1:2)

Góly: 43. Vázquez, 68. Rigoni – 6. Baselli, 17 Andelkovič, 51. Alejandro Gómez, ČK: 56. Avramov

Udinese – Sampdoria Janov 1:4 (0:1)

Góly: 87. Di Natale (z pok. kopu) – 25. a 62. Soriano, 80. Acquah, 89. A. Duncan

Empoli – Fiorentina 2:3 (1:1)

Góly: 27. Saponara, 77. Mcedlidze – 4. a 68. Iličič, 57. Salah

Lazio Rím – Inter Miláno 1:2 (1:1)

Góly: 8. Candreva – 26. a 84. Hernanes, ČK: 24. Mauricio, 61. Marchetti (obaja Lazio)

1. Juventus Turín 35 24 8 3 65:20 80

2. AS Rím 35 17 13 5 48:27 64

3. Lazio Rím 35 19 6 10 65:34 63

4. Neapol 35 17 9 9 63:45 60

5. Fiorentina 35 15 10 10 52:44 55

6. Sampdoria Janov 35 13 15 7 45:38 54

7. Inter Miláno 35 13 13 9 52:40 52

8. FC Janov 34 13 11 10 49:40 50