Nba
Kevin Durant z Oklahomy (35) a LeBron James z Miami (6). Foto: SITA/AP

MIAMI 30. januára (WEBNOVINY) – Basketbalisti Oklahomy City vyhrali v sledovanom súboji zámorskej NBA na palubovke Miami 112:95. Domáci Heat mali pritom veľmi dobrý vstup do stretnutia a v prvej štvrtine viedli už o osemnásť bodov (22:4).

Domáci nenašli odpoveď

Hosťujúci Thunder ešte pred veľkou prestávkou výsledok otočili a do šatní išli s päťbodovým vedením (55:50). V druhom polčase ho už iba navyšovali. Domáci na ich pozornú hru nenašli poriadnu odpoveď.

Kevin Durant v drese víťazov dosiahol 33 bodov, na opačnej strane zaznamenal LeBron James ešte o bod viac. Durant strelil 30 a viac bodov už v dvanástom stretnutí v rade, čo je najdlhšia séria v NBA od štrnásťzápasovej Tracyho McGradyho v ročníku 2002/2003.

LeBronovi ušiel jazyk

LeBron James začal hodnotenie stredajšieho stretnutia basketbalovej NBA s Oklahomou netradične ospravedlnením za nevhodný výraz z predzápasového rozhovoru. Krídelníkovi Miami vykĺzlo slovo „retardovaný“.

Po domácej prehre 95:112 vysvetlil, že tým nechcel nikoho uraziť. „Je to zlozvyk, ktorý sa usilujem potlačiť. Budem sa snažiť, aby sa to viac nestalo,“ kajal sa štvornásobný najužitočnejší hráč NBA.

Oklahoma je naďalej lídrom Západnej konferencie, v ktorej sa v posledných troch stretnutiach nedarilo San Antoniu. Spurs prehrali v stredu doma s Chicagom 86:96 a v tabuľke klesli na 3. priečku za Portland. Pre zlé poveternostné podmienky, ktoré skomplikovali organizáciu zápasu, sa nehral v stredu duel medzi Atlantou a Detroitom.