Kevin Durant
Kevin Durant Foto: SITA/AP

SALT LAKE CITY 8. januára (WEBNOVINY) – Neopakovateľné divadlo v Sleep Train Arene v Sacramente ponúkli divákom aktéri utorkového stretnutia basketbalovej NBA medzi domácimi Kings a hosťujúcim Portlandom.

Posledná štvrtina sa skončila výsledkom 43:46, keď 26 bodov v drese Trail Blazers nastrieľal druhoročiak Damian Lillard a celkovo 41 bodmi si utvoril kariérne maximum.

Jediná vec, ktorá ho v záverečnej časti hry bola schopná stopnúť, bol časomer. „Jednoducho som nechcel prehrať ten zápas,“ konštatoval po prehre 119:123 sklamaný stredný rozohrávač. „Úžasný hráč. Skutočne výnimočné, čo predviedol v poslednej štvrtine,“ uznanlivo kýval hlavou tréner víťazov Michael Malone.

Kevin Durant sa v utorok strelecky vytiahol dokonca ešte viac než Lillard, ale ani jeho Oklahome to nestačilo na úspech. Krídelník oslabených Thunder, ktorí nastúpili bez dlhodobo vyradeného Russella Westbrooka a chorého Sergea Ibaku, dal v Utahu 48 bodov, no jeden z najslabších tímov ligy predsa zvíťazil 112:101. V jeho drese vypol hruď 37-bodový Gordon Hayward.

Desiate víťazstvo po sebe dosiahli basketbalisti Golden State, v utorok nemali veľa práce ihrisku najslabšieho tímu NBA Milwaukee (101:80). Pre Warriors je to najdlhšia séria od roku 1975, keď získali titul. „Naša obrana v druhom polčase bola znamenitá. Súpera sme udržali na 32 bodoch a chudobnej úspešnosti streľby,“ poznamenal kouč Mark Jackson.

C. J. Miles premenil desať trojkových pokusov a dosiahol sezónne maximum 34 bodov, ktorým priviedol Cleveland k výhre nad Philadelphiou 111:93. Až osem trojok premenil Miles v prvom polčase, v ktorom si Cleveland vypracoval 26-bodové vedenie.

O výhre San Antonia v Memphise rozhodol 1,8 sekundy pred koncom predĺženia Manu Ginobili. Desiaty súboj s 30 a viac bodmi v sezóne odohral LeBron James, pri víťazstve Miami nad New Orleans 107:88 dosiahol 32 bodov.