Philippe gilbert
Belgičan Philippe Gilbert sa stal celkovým víťazom derniéry cyklistických pretekov World Tour Okolo Pekingu. Foto: archívne, SITA/AP

PEKING 14. októbra (WEBNOVINY) – Belgičan Philippe Gilbert sa stal celkovým víťazom derniéry cyklistických pretekov World Tour Okolo Pekingu. Jazdec tímu BMC Racing si udržal vedenie aj v utorňajšej záverečnej 5. etape z Námestia nebeského pokoja k štadiónu Vtáčie hniezdo, ktorej koncovka patrila špurtérom.

Najlepšie ju zvládol Talian Sacha Modolo z Lampre-Merida. Smoliarmi etapy boli Laurent Mangel a Tosh Van der Sande, ktorých rútiaci sa pelotón pohltil v poslednom kilometri pred cieľom.

Druhé miesto patrilo Gregovi Hendersonovi, tretí skončil Edvald Boasson Hagen. V celkovom poradí mal Gilbert k dobru 3 sekundy pred druhým Danielom Martinom, tretie miesto patrí Johanovi Estebanovi Chavesovi Rubiovi.

Štvrtý ročník pretekov Okolo Pekingu bol zároveň posledný, v budúcej sezóne sa neuskutočnia. Prvé dva vyhral Tony Martin, vlani uspel Beňat Intxausti.

Výsledky – Okolo Pekingu:

5. etapa (Námestie nebeského pokoja – Vtáčie hniezdo, 117 km): 1. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida 2:40:10 h, 2. Gregory Henderson (N. Zél.) Lotto-Belisol, 3. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Team Sky, 4. Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp, 5. Moreno Hofland (Hol.) Belkin, 6. Luka Mezgec (Slovin.) Giant-Shimano – všetci rovnaký čas ako víťaz

Konečné poradie po 5. etape: 1. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing 17:59:56 h, 2. Daniel Martin (Ír.) Garmin Sharp +3 s, 3. Johan Esteban Chaves Rubio (Kol.) Orica-GreenEdge +9, 4. Rui Alberto Faria Da Costa (Portug.) Lampre-Merida +11, 5. Sergej Černeckij (Rus.) Team Kaťuša +23, 6. Warren Barguil (Fr.) Giant-Shimano +23