Matt Cullen, Mark Streit, Craig Anderson
Útočník Pittsburgu Matt Cullen sa so spolurháčom Markom Streitom raduje zo svojho gólu v sieti Ottawy počas piateho finále Východnej konferencie NHL, v ktorom "tučniaci" zničili "senátorov" 7:0. Pittsburgh, 21. máj 2017. Foto: SITA/AP.

PITTSBURGH 22. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Pittsburghu Penguins na vlastnom ľade deklasovali hráčov Ottawy Senatrors 7:0 v nedeľňajšom piatom finálovom stretnutí play-off Východnej konferencie NHL a ujali sa vedenia 3:2 v sérii hranej na štyri víťazstvá.

„Tučniaci“ rozhodli už v prvej tretine, ktorú po góloch Olliho Määttäho, Sidneyho Crosbyho, Nicka Bonina a Scotta Wilsona ovládli 4:0. V druhom dejstve zveľadil vedenie domácich Matt Cullen a v záverečnej časti dokonali demontáž súpera Phil Kessel a Trevor Daley.

„Senátorom“ nepomohlo ani netradičné „dvojité“ striedanie brankárov – po treťom góle prenechal Craig Anderson miesto Mikeovi Condonovi, ten vydržal v bránke 92 sekúnd, aby sa od druhej tretiny vrátil nazad medzi tri žrde. Pre Ottawu existenčný šiesty duel sa odohrá v metropole Kanady v utorok 23. mája.

Finále play-off NHL

• piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh Penguins – Ottawa Senators 7:0 (4:0, 1:0, 2:0) – stav série 3:2
Góly: 9. Määttä (Rust), 13. Crosby (Daley, Malkin), 17. Bonino (Rowney, Rust), 19. S. Wilson (Rowney, Bonino), 22. Cullen (Streit, Rowney), 41. Kessel (Crosby, Malkin), 49. Daley (Kessel, Malkin)