Miroslav Kopřiva
Miroslav Kopřiva Foto: severstalclub.ru

ČEĽABINSK 5. decembra (WEBNOVINY) – Po hladkej prehre v Magnitogorsku (2:6) neuspeli hokejisti Slovana Bratislava v nedeľu ani v druhom stretnutí na ich štvorzápasovom tripe, keď na ľade Traktora Čeľabinsk tesne prehrali 1:2.

S Traktorom už „belasí“ v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) hrali a pred vlastnými fanúšikmi tento tím v divokej prestrelke porazili 6:5. Vo vlaňajšom ročníku KHL doma takisto zvíťazili, ale až po predĺžení a vonku prehrali 1:3.

Tréner Rostislav Čada oproti piatkovému stretnutiu v Arene Metallurg zostavu mierne pozmenil. V bránke dal dôveru Miroslavovi Kopřivovi. V útočných formáciách nastala jedna zmena. Do druhého útoku sa na pozíciu centra posunul Peter Ölvecký, na krídle hral Juraj Mikúš, ktorého na opačnej strane doplnil kapitán Milan Bartovič.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 24. min domáci útočník Valejev. Slovan inkasoval ďalší úder minútu pred koncom druhej časti hry, po prihrávke Panova sa presadil Zavaruchin. Dve minúty pred koncom vlial „belasím“ nádej Radivojevič, ktorý v oslabení strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie prekonal brankára Traktora Garnetta, Slovan však nedokázal vyrovnať ani v záverečnej hre bez gólmana.

„Dnes večer sme videli veľmi vyrovnaný zápas. Pre nás bolo dôležité uhrať v prvej tretine takmer dvojminútové oslabenie päť na tri. Boli sme aktívnejší ako súper v prvej tretine. Rozhodla však druhá tretina, kedy sa súperovi podarilo streliť dva góly, ktoré rozhodli o výsledku zápasu. V poslednej tretine nám k vyrovnaniu chýbalo trošku šťastia a čas,“ zhodnotil stretnutie pre hcslovan.sk Čada.

Výprava Slovana sa hneď po skončení zápasu letecky presúva do Nižnekamska, kde Bratislavčania v utorok 7. januára o 14.00 nastúpia proti hráčom miestneho Neftechimiku. Tento náročný trip zakončia o dva dni neskôr na ľade Salavatu Julajev Ufa.

VÝSLEDOK:

Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

23:23 – 1:0 I. Valejev (K. Klimontov, D. Abdulin)

18:58 – 2:0 A. Zavaruchin (K. Panov)

57:23 – 2:1 B. Radivojevič (M. Škoula) – gól v oslabení

Vylúčenia:

03:38 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

03:57 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (vyhodenie puku)

24:51 Alexej Vasilčenko (Traktor) – 2 min. (hákovanie)

26:43 Michel Miklík (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

38:38 Igor Valejev (Traktor) – 2 min. (podrazenie)

43:41 Marek Trončinský (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

56:31 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

strely na bránu: 26:22, vylúčenia: 2:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1 rozhodcovia: Dejev, Soin – Birin, Medvedev (všetci Rus.), 7200 divákov

Traktor: Garnett – Kondratiev, Vasilčenko, Riabykin, Bondarev, Borodkin, Katičov, Klimontov, Chlystov – Kokujov, A. Popov, Glinkin – A. Kosticyn, Kontiola, Bulis – K. Panov, Zavaruchin, Čistov – Valejev, Abdullin, Mokin

Slovan: Kopřiva – Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš – Matoušek

Viac k osobe Juraj MikušMarek TrončinskýMichel MiklíkMilan BartovičPeter ÖlveckýRostislav ČadaTomáš Mojžíš