Tomas zaborsky

MOSKVA 9. marca (SITA) – Hráči Metallurgu Magnitogorsk využili výhodu domáceho prostredia aj v nedeľňajšom druhom zápase štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), tentoraz triumfovali nad Admiralom Vladivostok 5:3 a v sérii vedú 2:0. V oboch domácich dueloch zvíťazil aj Barys Astana, po sobotňajšom maratóne potreboval na zdolanie Avtomobilistu Jekaterinburg opäť predĺženie. V 78. min rozhodol Mike Lundin.

Naopak, Salavat Julajev Ufa na vlastnom ľade druhýkrát prehral s Torpedom Nižnij Novgorod, v nedeľu najtesnejším rozdielom 0:1. Ako jediný v stretnutí sa strelecky presadil Krys Kolanos v 25. min. Torpedo pocestuje domov s náskokom 2:0 v sérii.

Po dvoch zápasoch štvrťfinále Východnej konferencie je stav vyrovnaný iba v jednej sérii, Ak Bars Kazaň víťazstvom 3:2 po predĺžení odplatil Sibiru Novosibirsk prehru z úvodného duelu. Tatarstanské mužstvo síce prehrávalo po dvoch tretinách 0:2, ale Alexander Osipov v 48. min a Michail Varnakov v záverečnej minúte riadneho hracieho času sa postarali o vyrovnanie. Obrat v podaní Ak Bars dokonal v 68. min druhým gólom v zápase hrdina domácich Osipov.

Výsledky nedeľňajších druhých zápasov štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Metallurg Magnitogorsk – Admiral Vladivostok 5:3 (1:0, 3:3, 1:0) – stav série 2:0

Góly: 3. Antipin, 23. Kosov, 23. Brent, 33. Pare, 44. Lee – 21. Bergfors, 29. D. Vorobiov, 35. Gračev

Barys Astana – Avtomobilist Jekaterinburg 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0) – stav série 2:0

Góly: 26. a 40. Starčenko, 6. Rachmanov, 47. Bochenski, 78. Lundin – 12. Deveaux, 31. Černov, 35. Malychin, 57. Megalinskij

Salavat Julajev Ufa – Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) – stav série 0:2

Gól: 25. Kolanos

Ak Bars Kazaň – Sibir Novosibirsk 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0) – stav série 1:1

Góly: 46. a 68. Osipov, 60. Varnakov – 1. Moňa, 40. Kugryšev