Volejbalisti v boji o postup na ME porazili Maďarov

Slovenskí volejbalisti vyhrali nad Maďarmi v kvalifikácii na ME
Matej Paták zo Slovenska (vľavo) počas II. fázy kvalifikácie ME 2015 mužov Slovensko - Maďarsko. Poprad, 23. máj 2014. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 23. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí volejbalisti zvíťazili v piatok vo svojom úvodnom vystúpení v Poprade na prvom turnaji C-skupiny v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 do Bulharska a Talianska nad hráčmi Maďarska 3:0 (21, 21, 11).

Stretnutie trvalo 77 minút. Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho dominovali najvýraznejšie v treťom sete, v ktorom ich súperi získali len jedenásť bodov. Slovákom patrí v tabuľkovom poradí po prvom hracom dni prvá pozícia.

V sobotu si Slováci od 18.00 h zmerajú sily s Estóncami, ktorí vo svojom úvodnom dueli zdolali Grékov za 90 minút 3:0.

Druhý turnaj sa uskutoční od 29. do 31. mája v gréckom meste Rentis. Priamo na majstrovstvá Európy, ktoré budú od 9. do 18. októbra 2015 v Bulharsku a v Taliansku, postúpi víťaz skupiny. Mužstvo na druhom mieste ešte dostane šancu v barážovej III. fáze kvalifikácie.

Obrazom: Slovenskí volejbalisti vyhrali nad Maďarmi

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí v Poprade na prvom turnaji C-skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2015 volejbalistov do Bulharska a Talianska:
Slovensko – Maďarsko 3:0 (21, 21, 11)

77 minút, rozhodovali: Brandstätter (Rak.) a Jasinski (Poľ.), 650 divákov

Slovensko: Masný, Bencz, Paták, Kohút, Ogurčák, Červeň, libero Kubš (Kostoláni)

Maďarsko: Tóth, Nagy, Gergye, S. Németh, Juhász, Pádar, libero Molnár (F. Németh)

Flavio Gulinelli (tréner SR): „Odohrali sme dobrý zápas, aj keď sa počas jeho priebehu vyskytli nejaké chyby. Potrebujeme lepšiu kontinuitu na servise, najmä v ďalších zápasoch proti súperom, ktorí kvalitnejšie prihrávajú a útočia. Spokojný som dnes s blokom, táto činnosť bola v našom tíme na vysokej úrovni. Chlapcom gratulujem k víťazstvu, prvý duel na domácej pôde proti súperovi, ktorého musíte zdolať, nie je nikdy jednoduchý. V sobotu nás čakajú Estónci, videl som ich v súboji proti Grékom. Bude to veľmi náročné a dôležité stretnutie.“

Slováci sa rozbiehali pomalšie

Slováci sa rozbiehali pomalšie a v úvode prehrávali 4:6. Potom však zlomili odpor Maďarov esom Ogurčák, blokmi Paták a Červeň a slovenskí reprezentanti viedli 13:8. Zverenci Flavia Gulinelliho po bloku Masného viedli už 18:11. Maďari po sérii chýb Slovákov znížili na 15:18, domáci však opäť zabrali a po bloku Červeňa mali navrch 22:17. Prvý set vyhrali Slováci 25:21.

Do druhej časti vstúpili slovenskí volejbalisti lepšie a vyhrávali 4:0 a neskôr aj 9:5. Slováci pokračovali v kvalitnom výkone a udržiavali si odstup od svojho súpera, viedli 16:10 a po zakončení Patáka i 20:14. Druhý set ukončil Ogurčák – 25:21.

Rozdiel v kvalite tímov sa najvýraznejšie prejavil v treťom sete. Slováci po úspešných blokoch viedli 9:5. Počas podania nahrávača Masného sa dostali do vedenia 15:6. Slováci vyhrali záverečný set 25:11 a celý duel 3:0.

Estónsko – Grécko 3:0 (24, 21, 25)

90 minút, rozhodovali: Skudnik (Slovin.) a Gall (ČR), 80 divákov