Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Huby ako pomocník v boji proti obezite!

Autor: Veronika Danišová, 19. februára 2016 14:39
Štúdie dokázali, že aj huby sú veľmi dobrým pomocníkom, ak bojujete proti obezite.
Huby ako pomocník v boji proti obezite! Zaraďte huby aj do vášho jedálnička. Foto: pixabay.com


BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) - Hľadanie účinných spôsobov boja proti obezite sa zdá byť na vrchole zoznamu najhľadanejších zdravotných riešení, najmä preto, že obezita je v súčasnej dobe považovaná za hrozbu pre zdravie verejnosti. Výsledkom je, že existuje mnoho štúdií, ktoré skúmajú potenciál mnohých potravín a bylín v liečbe obezity.

Jedným z nich je nedávny výskum vykonaný na hubách, ktoré sú dávno známe pre svoje blahodárne účinky na ľudské zdravie, ale až v poslednej dobe bolo zistené, že je to veľká pomoc v boji proti jednému z najhorších "moderných" chorôb - obezity.

Štúdia, ktorá bola vykonaná na univerzite Chang Gung v Taiwane, skúmala druh húb s názvom Ganoderma lucidum. Extrakt z Ganoderma lucidum, ktorý bol použitý pred viac ako 2000 rokmi v tradičnej ázijskej medicíne, má schopnosť chrániť naše telo od nadmernej telesnej hmotnosti, procesom odstránenia zápalu spôsobeného obezitou, rovnako ako metabolické dysfunkcie. Jednalo sa o laboratórne štúdium vykonané na myšiach, ktorého výsledky ukázali, že táto huba má schopnosť opraviť nezdravé mikroorganizmy vo vnútornostiach myší. V skutočnosti sú tieto mikroorganizmy považované za hlavných vinníkov výskytu obezity u hlodavcov, ktorý bol v dôsledku ich vysokého tuku v strave.

Podľa novej štúdie bolo zistené, že táto konkrétna huba zmení zloženie baktérií v čreve a tým pomáha pri liečbe obezity. Bolo šesť skupín myší kŕmených buď stravou s vyšším obsahom tuku alebo normálnou stravou po dobu dvoch mesiacov. Po dvoch mesiacoch výsledky ukázali, že skupina, ktorá dostala extrakt huby mala menšiu váhu ako iné skupiny.

Takže ak tiež bojujete proti obezite, určite by ste mali huby zaradiť do svojho jedálnička. Samozrejme nič nejde len tak samo od seba a netreba zabúdať na pitný režim a cvičenie. Držíme vám palce, aby ste tento boj doviedli do úspešného konca.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety