Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Cyprián

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Toto sa deje s vaším telom, ak spíte na ľavej strane

Autor: Veronika Danišová, 19. marca 2016 11:55
Každý máme svoje obľúbené polohy na spanie. Ale viete, čo znamenajú?
Toto sa deje s vaším telom, ak spíte na ľavej strane Ktorá je vaša obľúbená poloha na spanie? Foto: pixabay.com


BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) - Spálňa je najviac vyhľadávaným miestom, kde chceme tráviť svoj čas a relaxovať po náročnom dni v práci. Tiež je to miesto, kde ľudia trávia väčšinu svojho času v priebehu celého života. Dôvodom je, že priemerný človek spí asi osem hodín denne. Tretinu nášho života trávime práve spánkom.

Ľudia radi spia v mnohých rôznych polohách. Na ľavej alebo na pravej strane, na chrbte alebo stočený do klbka. Čo neviete je, že každá z týchto polôh môže mať zlý alebo dobrý vplyv na vaše zdravie.

Napríklad spánok na chrbte nie je dobrý pre ľudí trpiacich astmou alebo spánkovým apnoe, pretože to zvyšuje riziká spojené s problémami s dýchaním. Okrem toho to môže zhoršiť problémy s trávením. Tieto negatívne vplyvy tiež spôsobujú menej kvalitný spánok.

Spánok na ľavej strane je najlepšia pozícia, pokiaľ ide o výhody, ktoré má na naše zdravie. Jedným z nich je lepšie trávenie. Tiež zlepšuje celkový tráviaci systém tak, že umožní telu extrahovať živiny a odstrániť toxíny rýchlejšie a efektívnejšie. Táto pozícia tiež ovplyvňuje krvný obeh a kardiovaskulárne zdravie. Okrem toho zlepšuje funkciu sleziny. To vedie k zlepšeniu lymfatickej drenáže a k tomu, že toxíny sa dostanú von z tela s menším stresom a bez negatívneho vplyvu na naše zdravie.

Pozícia počas spánku môže mať veľký vplyv na vaše zdravie. Takže, ak nespíte na ľavej strane, snažte sa to napraviť. Každý človek má preferovaný spôsob spania, ale môžete zmeniť tento zvyk. Napríklad môžete zapnúť svetlo, ktoré je umiestnené na pravej strane. To umožní, aby sa vaše telo a tvár odvrátili od svetla a tak budete zase na ľavej strane.

Toto sa deje s vaším telom, ak spíte na ľavej strane Foto: pixabay.com
Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy